Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 23.05.2017 11:44

Bahçeli: ABD'li bakan bunu istese de anlayamaz

 lideri Bahçeli, ABD Dışişleri Bakanı Tillerson'ın 'Türk şiddeti' ifadelerine partisinin grup toplantısında '' hatırlatması ile yanıt verdi. Bahçeli, 'Türk, şiddet değil, tarihe şan bırakmış bir şuurdur. Asırların kovuğundan pırıl pırıl parlayan şeref nişanesidir. ABD'li bakan bunu istese de anlayamaz, anlasa da itiraf edemez. Bizim geçmişimizde vahşi batı değil, merhamet vardır.' ifadelerini kullandı.

Bahçeli: ABD'li bakan bunu istese de anlayamaz

Milliyetçi Hareket Partisi () lideri , partisinin grup toplantısında konuştu. Fenerbahçe basketbol takımını tebrik eden Bahçeli'nin açıklamasından öne çıkan başlıklar şöyle:

Ülkemiz henüz belini doğrultamamış, 'oh be' diyememiştir. Hakim olan belirsizlik sisi hala dağıtılamamıştır. Yıkmamız gereken engeller önümüzde durmaktadır. Terörizm bunlardan yalnızca birisidir. Haklı ve meşru terörle mücadele sürecine köstek olmak yerine desteğimiz de bilinmektedir. Konu Türkiye'nin bekasıdır. Hainlerin kökü kazınmadan, haşhaşilerin inleri başlarına yıkılmadan şüpheniz olmasın ki aziz milletimiz huzur bulmayacaktır. FETÖ ile mücadelede Türk devleti doğru bir çizgidedir. Milli bekamıza kastetmeye kalkan yarasaların tam bir temizlik ve tasviye işlemi artık vakit kaybetmeden yapılmalıdır.

Biz geleceğimizi de kurtarmak ve güvenceye almak mecburiyetindeyiz. FETÖ artık yok edilmeli kaynağı kurutulmalıdır. Aynısı PKK ve diğer terör örgütleri için de geçerlidir. Mızrak çuvalı delmiş geçmiştir, 'sabır' deseniz o da çoktan sınıra dayanmıştır.

221 sanıklı çatı davanın Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Sincar Cezaevi yerleşkesinde görünmesi ile çok şey açığa çıkacaktır. Sıra sıra çıkartılan hainlerin, darbe girişiminin beyin takımı olduğu iddia edilmiştir. Bunların bir kısmının general olması belki de söz konusu iddialara anlam yükleyebilecektir ancak FETÖ'cülere 15 Temmuz kalkışmasının lider kadrosu demek zirve isimleri perdelemek demektir. Bu propagandaya bilmeden alet olanlara sözümüz yoktur ama bilerek, eylem ortaklarını siyasetten iş alemine kadar lider kadrosunu ikinci plana düşürmek en adi ve alçak suçtur.

KRİPTO DAMAR KESİLİP ATILMALI

Cumhurbaşkanı gözünün yaşına bakmayacağız 'isterse babamın oğlu olsun' görüşündedir. Biz bu görüşü isabetli buluyoruz. Artık bahane tükenmiştir. Kripto damarın kesilip atılması, kendisini emniyete almış FETÖ'nün siyasi ayağının darmadağın edilmesi milli bir seferberlik ruhu ile ele alınmalıdır.

FETÖ'nün içinde kim varsa, yakasından tutmak, yediğini içtiğini burnundan getirmek Türk devletinin tarihi görevidir. Sırtı pekmiş, bırakınız bu safsataları. Haine merhamet mazluma ihanettir. Caniye hoşgörü masumiyete karşı işlenmiş cinayettir. Gereği yapılmalıdır. Türkiye düşmanlarına acınırsa çok geçmez acınacak hale aziz Türk milleti düşer.

ABD'Lİ BAKAN'A TÜRK CEVABI

Terör örgütü yandaşları ile Türk koruma heyeti arasında çıkan kavga titizlikle incelenmelidir. ABD Dışişleri Bakanı'nın 'Türk şiddeti'nden bahsetmesi nezaket içermeyen çürük bir iddiadır. Türkiye ile şiddeti birlikte kullanmak ABD'nin yeni Dışişleri Bakanı'nın ne haddi ne harcıdır. Kafasını çevirip Irak'a bakarsa oluk oluk akan masum kanları net olarak görecektir. Gerçekten merak ediyorsa Afganistan'dan Suriye'ye, Bosna'ya bakması tavsiyemizdir. Dehşete düşmesi gereken ABD Dışişleri Bakanı değil, zincire vurulan koskoca İslam alemidir. Dehşete düşmesi gereken kiralık katil olarak kullanılan, El Kaide, Boko Haram, PKK, YPG şiddet kümesidir.

İslami aşırılık, İslam değildir, İslam olan ise aşırı olmayacaktır. İslam'a baktığında aşırılık gören, ya bakan kör ya da bakmayan kötürümdür. ABD'li bakan ya şiddetin en anlama geldiğini unutmuş ya da Türk kime denir, onun farkına varamamıştır. Türk, şiddet değil, tarihe şan bırakmış bir şuurdur. Asırların kovuğundan pırıl pırıl parlayan şeref nişanesidir. ABD'li bakan bunu istese de anlayamaz, anlasa da itiraf edemez. Bizim geçmişimizde değil, merhamet vardır. Posta arabasının önüne geçenler, at hırsızlar, kızıl derililerin kanına giren acımasızlık değil, soylu millet ruhu vardır. İnsanlık vicdanı buna şahittir. Türkiye'nin verdiği nota doğrudur, azı vardır çoğu asla yoktur.

Washington Büyükelçiliği önünde Türk düşmanlarının provokasyonlarını, şiddetli tahriklerini sümen altı edip Türkiye'yi suçlamak, bunu da son derece seviyesiz bir şekilde yapmak utanç duyulacak bir savrulma halidir. Bu kapsamda Türkiye'nin dün ABD'ye vermiş olduğu sözlü ve yazılı nota haklıdır, hukukidir, doğrudur, azı vardır ama çoğu asla yoktur.

kalan karakter 1000

fatihsultan fatihsultan

Sayın Başkan; Helal olsun sana Büyük Adamsın, Vatanını seven Gerçek Milliyetçiliğin Bu Millete Simge oldun bunu bil yeter.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 23.05.2017 18:17
DEVLET DEVLET

AĞZINA SAĞLIK BİZ BÖYLE GÜNLER İÇİN VARIZ. haddini bildir DEVLETİM BU HAİN ŞEYTAN abd İLE SAVAŞIMIZI bilen biliyor bilmeyen içimizde ki hain haçlı kalıntıları var belki onlarda anlar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 23.05.2017 18:02
ömer ömer

sağlık bakanlığında fetö perasyonu yapılmıyor. devlet memura e devlet üzerinden anket yapsın bakın nasılda ½95 yapılmıyor oranı çıkacak.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 23.05.2017 13:36
Muhtar Emmi Muhtar Emmi

Helal olsun Bahçeli!

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 23.05.2017 13:21
Maho Maho

kızılderilileri katleden kafir terörist,pkklı,daeşli,fetocu,kafir,dinsiz,siyonist,komunist,zalim,fesat ,fitneci abd.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 23.05.2017 12:55

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.