;

'ı korkutan tatbikat

Türk Deniz Kuvvetleri’nin Ege ve Akdeniz’de gerçekleştirmekte olduğu Deniz Kurdu Tatbikatı ’ı rahatsız etti. Yunanistan’ın Ankara Büyükelçisi Kyriakos Loukakis, katılımcı ülkelere “Tatbikata katılmayın” çağrısı yaptı.

Yunanistanı korkutan tatbikat

Türk Deniz Kuvvetleri, her yıl olduğu gibi bu yıl da 13-26 Mayıs tarihleri arasında Ege ve Akdeniz'de Deniz Kurdu Tatbikatı gerçekleştiriyor. Türk yetkililer, yine her tatbikatta olduğu gibi NATO'ya bağlı ülkeleri gözlemci olarak Deniz Kurdu Tatbikatı'na davet etti. 22 Mayıs'ta gerçekleştirilmesi planlanan davet öncesi 'ın Ankara Büyükelçisi Kyriakos Loukakis, söz konusu ülkelere bir yazı yazarak Türkiye'nin Yunan hava sahasını işgal ettiğini iddia ederek, ülkelere "Tatbikata katılmayın" dedi.

Milliyet'te yer alan habere göre Yunanistan'ın Ankara Büyükelçisi Kyriakos Loukakis mektubunda şu skandal ifadelere yer verildi: "Türk otoritelerine göre tatbikat, Yunan ulusal hava sahası ve Rodos Uluslararası Havaalanı'nın bir bölümünü de kapsayacak şekilde Ege ve Doğu Akdeniz'de gerçekleştirilecek. Bu da uluslararası hukuk ve iyi komşuluk ilişkileri kapsamında Yunan egemenliğini ihlal etmekle birlikte sivil hava trafiğini de ciddi anlamda tehlikeye sokmaktadır."

  • 19 Mayıs 2017, Cuma 08:43

kalan karakter 1000

fatihsultan fatihsultan

yunan her zaman Türk düşmanıdır fırsatını bulsa asla affetmez ama şunu iyi bilsin ki biz istesek yunanları bir üfleme ile yok ederiz, ama biz Türkler asla öldürmekte yana değiliz,

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 19.05.2017 14:20
Mehdi Mehdi

çupra başkan olsaydı daha iyi yönetirdi.çipuras yunanistanı rotçişlere sattı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır0
cevapla 19.05.2017 10:49
Mehdi Mehdi

yunanistanı rotçişler teslim almış,halkın haberi bile yok.kısaca yunanistana rotçiştan diyebiliriz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır0
cevapla 19.05.2017 10:36
mehmet mehmet

bir karış havamıza suyumuza toprağımıza göz dikmeyen korkmaz ama bunun tersi olan devlet kim olursa olsun korksun.

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır0
cevapla 19.05.2017 10:28
taka41 taka41

da.....hangi ülke diger ülkenin büyükelcisinin aciklamasina göre...hareket eder ? yunan elci gönlünden geceni söylemis...olabilir görevini yapiyor....ama dinyleyen yok...

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 19.05.2017 09:27

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.