;

Avrupa: Kimse referandumu geçersiz sayamaz

Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Thorbjorn Jagland, Türkiye'deki referandum sonuçlarıyla ilgili önemli bir açıklama yaptı. Jagland'ın sözleri Anayasayı ihlal ederek AYM'ye giden CHP yönetimini bir kez daha sarstı. Jagland "Türkiye'deki seçimleri iptal etmeye kimsenin hakkı yok" dedi.

Avrupa: Kimse referandumu geçersiz sayamaz

Genel Sekreteri Jagland, hiçbir uluslararası kurumun herhangi bir ülkedeki referandum sonucunu geçersiz sayma hakkı bulunmadığını söyledi.

KİMSENİN REFERANDUMU GEÇERSİZ SAYMA HAKKI YOK
Avrupa Konseyi Genel Sekreteri , Strazburg'da yaptığı, Alman basınında yer alan açıklamasında, Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) halk oylamasının iptaline yönelik başvuruları reddetmesinin, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine (AHİM) taşınmasının düşünebileceğini belirtirken, "Hiçbir uluslararası kurumun, herhangi bir ülkedeki bir referandumu geçersiz sayma hakkı yok." ifadesini kullandı.

  • 21 Nisan 2017, Cuma 13:22

kalan karakter 1000

dr dr

zaten hile oyun yok sadece ufak hata var o hata da chp den pay var orda oturanlar bilerek yapmis olabilir chp bu konu da iyi oy sayilir dunya da zaten zarf degil chp olmadi ben yeni secim isterim yada iki hakim tehtit et satin al benim istedigim karari ver o devir gecti

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır1
cevapla 21.04.2017 20:30
İHPUS İHPUS

Avrupada arada bir doğru laf eden bilir kişilerde varmış:)) ama olmadı şimdi bay kemal bu adamada DAVA açar :))

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır1
cevapla 21.04.2017 18:00
FANİ FANİ

Referandum ile ilgili yapılan bunca hokkabazlık milletin tercihine saygısızlıktır,bu vatan için Çanakkale'de,Kurtuluş savaşında,15 Temmuz'da ve görevi başında şehit olan askere polise ihanettir ve yapılanlar bahanedir mühürsüz zarf,mühürsüz kağıt,şaibe,falan,filan değil kanıtıda şu,seçim öncesi ne diyor Özgür ÖZEL;BİZ PARTİ OLARAK BÜTÜN SANDIKLARDA ÖRGÜTLÜYÜZ,SEÇSİS DENİLEN SİSTEMDE HERHANGİ BİR OY HIRSIZLIĞINA İMKAN YOKTUR,yani şaibe veya hileli hiç bir şey yapılamaz diyor peki bunca cazgırlık nedeni ne HALA ANLAMADINIZ MI ?

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 21.04.2017 17:49
Medeniyet Medeniyet

''hiçbir uluslararası kurumun herhangi bir ülkedeki referandum sonucunu geçersiz sayma hakkı bulunmadığını söyledi''.. Bütün dünyada yeri olmayan bir şeyin peşindeler, Türk insanını bu zihniyet gibi salak sanmasınlar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır1
cevapla 21.04.2017 16:43
AHMET AHMET

CHP'LİLERİN KARARI YOK HÜKMÜNDEDİR.

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır1
cevapla 21.04.2017 15:08

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.