;

tarihi belli oldu

A NEWS'e konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ile görüşeceği tarihi açıkladı. , ABD Başkanı Trump ile 16-17 Mayıs'ta görüşecek. Erdoğan, ABD ziyaretinin "bereketli ve isabetli" olacağını söyledi.

Görüşme tarihi belli oldu

A NEWS'e konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan ile görüşeceği tarihi açıkladı.

ABD Başkanı Trump ile ne zaman görüşeceğinin sorulması üzerine , "Tarih şu anda belirlendi. Zannediyorum 15-16 Mayıs'ta Çin'e gideceğim. Çin'den oraya geçeceğim. Herhalde 16-17 Mayıs olacak (Trump'la) tarihimiz. Yani Çin'den 15'inde ayrılıp, direkt Amerika." dedi.

Türkiye ile ABD'nin ikili ekonomik ilişkilerinde ticaret hacmini, 50 milyar dolar seviyesine çıkarmak gerektiğini vurgulayan Erdoğan, ABD ziyaretinin "Bereketli ve isabetli" olacağını ifade etti.

  • 20 Nisan 2017, Perşembe 19:24

kalan karakter 1000

Alp Alp

Sayın başkan Trumpun Türkiyeyle ikili ilişkileri koşulsuz eşitlik ilkeleri çerçevesi içerisinde gerçek müttefiklik eksenine döndürüp Amerikanın Türkiyedeki eski saygınlığını tekrar kazandırmasını ve bölgedeki her türlü sorunu Türkiyeyle çözmesini bekliyoruz.Görülecek ki Türkiyeyle müttefiklik ;sorunları hem çözecek hem de Amerika ve Türkiyenin hürriyetçi ve özgürlükçü demokratik iki ülke olarak dünyadaki saygınlığını artıracaktır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 20.04.2017 19:51

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.