;

'ya akıl verdi: Asimile edin!

devlet kanalı Canvas'taki De Afspraak programına katılan bağlantılı Beltud derneği yöneticisi , program sunucusuyla Belçika'lı Türklerin büyük çoğunluğunun mesafe tanımadan konsolosluklara gidip, %75'le Avrupa'da rekor evet oyunu çıkarmasınının nedenlerini sorguladı. Diyanetin faaliyetlerinin durdurulması, Türk kanallarının izlenmemesi için çanak antenlerin azaltılması, oy kullanmayı yasaklama gibi absürd konular programa damga vurdu.

FETÖ Belçikaya akıl verdi: Asimile edin!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için "'da yaşayan Türklere tekrardan Türk olduklarını hissettirdi" diyen Koçak, bu durumun engellenmesi için kendini de içine kattığı Belçikalılar için yol gösterdi. "Son yıllarda burada yaşayan Türklerin Türkiye'ye olan ilgisi güçlü bir şekilde arttı. Her zaman demişimdir bu konunun araştırılması gerekiyor. Neden böyle oluyor. Nerede hata yaptık? Biz derken, sadece Türkleri değil Flaman hükümetini de kastediyorum. Türkiye'nin siyasi nüfuzundan dolayı ilgileri arttı ve Erdoğan tekrardan Türk olduklarını hissettirdi. Buraları sürekli ziyaret eden siyasetçilerden ve camilerdeki imamlardan dolayı son yıllarda Türklük aidiyeti de arttı."

DİYANETİN FAALİYETLERİ DURDURULMALI
Türklerin Flaman toplumuyla birleşemediğini iddia eden Koçak, Türkiye için yurtdışındaki Türklerin çok önem arz ettiğini söyledi. "Belçika'daki Türkler Türkiye'yle çok fazla ilgileniyor ve bu konuda bir şeyler yapmak zorundayız. Neden bu kadar uzun süre boyunca Türkiye'nin etkisini tolere ettik? Örneğin, camiler. İmamlar ithal edilmemeli ve Flemenkçe konuşabilmeli. İthal etmek yerine kendi ulusal enstitülerimiz olmalı." Koçak'ın bu sözleri, 'nün ülkedeki camileri kendi kontrolü altına almak isteyip, Diyanet'e bağlı camilerin yasaklanmasını talep etmek olarak yorumlandı. Referandumdan hemen önce, İçişleri Bakanı Liesbeth Homans Beringen'deki Fatih Camii'nin resmi olarak tanınmaması için girişimde bulunmuştu. Diyanete bağlı bu camide casusluk faliyeti yapıldığını iddia eden Homans'ı, Belçika istihbaratı yalanlamıştı.

TÜRKİYE'YLE BAĞLARI KOPARTILMALI
Türk gazeteleri ve uydu kanallarının Belçika'da yaşayan Türklerin evine girdğini ve bundan dolayı anavatanlarıyla bağlarının canlı tutulduğunu söyleyen sunucuya, Koçak "Antenler azaltma yoluna gidilse bile, sosyal medya var. Nereye kadar bu enstrümanlar yasaklanabilir bilemiyorum" diye cevap verdi.

Konsolosluğa giden Türk vatandaşların tepkileriyle karşılaşmaktan korktuğu için oy vermeye gitmediğini ileri süren Koçak, programın ilerliyen dakikalarında oy veren vatandaşları eleştirdi. "Burada hayatlarını etkieyecek politikalara katkı sağlamak yerine, 3bin kilometre uzaklıktaki bir seçimi etkiliyecek kadar benciller."

TÜRKİYE'DEKİ SEÇİMLERDE OY VERMELERİ YASAKLANABİLİR
Çifte vatandaşların sadece bir ülkede oy verebilme durumunun sağlanabileceğini savunan Koçak, şuanki serbest durum için şu ifadelerde bulundu: "Tabii ki yasaklanabilir, bu yapılırsa bir iki jenerasyon sonra buradaki Türkler bu ülkeye daha fazla uyum sağlayabilir."

Referandum sonrası, Belçika federal hükümetinin üç iktidar ortağı partisi de çifte vatandaşlığın iptali için çağrıda bulunmuştu. FETÖ ve PKK'nın "adeta Avrupa'daki merkezi" olmakla suçlanan ülkede referandum oylaması sürecince, PKK yandaşları araç yakma ve bıçaklı saldırılarla terör estirdiler.

MEHMET SOLMAZ/SABAH


Etiketler: , ,
  • 20 Nisan 2017, Perşembe 18:11

kalan karakter 1000

Beykozlu yşl Beykozlu yşl

vatansız uşaklar devam edin hainliğe sizi kullanan avrupa kapı dışarı edince yaptıklarınızın hesabını vereceksiniz

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 21.04.2017 14:18
CESUR YÜREK CESUR YÜREK

be fetöcüler fetö terör örgütü başının iç çamaşırlarını koklaya koklaya beyinleri uyuşmuş ve ruhlarını şeytana ve bu terörist başına satmış...dolayısıyla iflas olmazlar o yüzden ülkemizdeki ve tüm dünyadaki fetöcülerin hepsi İMHA EDİLMELİ...

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 21.04.2017 11:06
demedi deme demedi deme

bunlar ruhlarını başlarındaki gibi ŞEYTANA SATTI......islahları zor tek cozum İMHALARI...BUNLARIN İSLAM DİYE BİR DERDİ OLAMAZ...

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 21.04.2017 09:45
ld ld

haçlımı desem siyonıstmı desem ne desem bilemedım bu kadar şerefsiz bu kadar namussuz bu kadar vatan haını bir mahlukat dunya üzerinde bulunmaz bu feto dene papanın garı resmı p,i,ç cocukları dunyada ender bulunan bir varlıklardır .

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 21.04.2017 09:00
vtnds vtnds

bre sapik viruslu topluluk,TURK'milleti asumile olamaz bunu anlayabilmen icin ila TOKAD mi yemen gerek,.insan olamamis ruhsuz yaratiklar,.!!!!!

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 21.04.2017 06:22

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.