Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 16.04.2017 20:29
  • Son Güncelleme: 17.04.2017 01:40

Dünya liderlerinden Erdoğan'a tebrik mesajları

Anayasa değişikliği referandumundan Evet çıkmasıyla dünya liderleri Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tebrik mesajı yağdırdı.

Dünya liderlerinden Erdoğan'a tebrik mesajları
Cumhurbaşkanlığı kaynakları, birçok dünya liderinden 'a tebrik mesajları yağdığını bildirdi.

KATAR EMİRİ VE FİLİSTİN DEVLET BAŞKANI'NDAN TEBRİK
Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani ve Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı telefonla arayarak, anayasa değişikliğinin halk oylaması sonucunda kabul edilmesinden dolayı, tebrik etti.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Erdoğan'ı telefonla arayan Katar Emiri Al Sani ve Filistin Devlet Başkanı Abbas, anayasa değişikliğinin yapılan halk oylaması sonucu kabul edilmesinden dolayı kutladı.

'ERDOĞAN'I VE TÜRK HALKINI TEBRİK EDİYORUZ'
Bahreyn Kralı Hamed bin İsa Al Halife, Afrika Birliği Dönem Başkanı ve Gine Devlet Başkanı Alpha Conde'nin yanı sıra Tunus Nahda Hareketi lideri Raşid Gannuşi de Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ve onun şahsında tüm Türk halkına tebriklerini iletti.

İLK TEBRİK TELEFONU ALİYEV'DEN
Öte yandan referandum sonucunun belli olmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ilk tebrik telefonu Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'den geldi.

MEŞAL'DEN TEBRİK MESAJI
Bahreyn Kralı Al Halife, Gine Devlet Başkanı Conde, Tunus Nahda Hareketi lideri Gannuşi ve Hamas Siyasi Büro Başkanı Meşal, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı arayarak anayasa değişikliğinin halk oylaması sonucu kabul edilmesi dolayısıyla kutladı.

MÜSLÜMAN KARDEŞLERDEN TEBRİK MESAJI
Mısır Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan), anayasa değişikliğine ilişkin halk oylamasından resmi olmayan sonuçlara göre "evet" çıkması dolayısıyla Türk halkını tebrik etti.

AA muhabirine konuşan İhvan sözcüsü Talat Fehmi, "Türk halkını referandum sonuçlarından dolayı tebrik ediyoruz. Türk halkı dünyaya yeni bir demokrasi dersi vermiştir. O da halkın desteğini arkasına alan liderin bütün güçlükleri aşacağı gerçeğidir." ifadelerini kullandı.

Teşkilatın önde gelen yöneticilerinden Eşref Abdulgaffar ise referandum sonuçlarının Türkiye'de gerçek bir demokrasi olduğunu gösterdiğini belirterek, "Erdoğan ve AK Parti kadrolarının yeni dönemde, daha farklı politikalar ve hizmetler üretmek için şimdiden çalışmaya başlaması ve daha fazla halk desteği için harekete geçmesi gerekir." dedi.

İhvan'ın önemli isimlerinden Muhammed Sevdan da bütün Türk halkını ve diğer Müslüman halkları kutladı. Sevdan, "Şuurlu Türk halkı ve lider Erdoğan'ı tebrik ediyorum. Referandumda "hayır" diyenler yarın bu değişimin Türkiye ve kendileri için ne kadar faydalı olduklarını anlayacaklar." ifadelerini kullandı.

MISIRLI LİBERAL MUHALİF LİDER EYMEN NUR'DAN TEBRİK
Mısır dışında yaşayan liberal muhalif "Devrimin Yarını Partisi" lideri Eymen Nur, referandum sonucundan en fazla Türk halkının faydalanacağını ifade etti.

AA muhabirine konuşan Nur, "Farklı görüşlerin özgürce ifade edildiği bir ülkede yüzde 51 küsur ile 'evet' oylarının fazla çıkması, bir noksanlık değil övünç kaynağıdır. Bizim ülkelerimizde bu tür oylamalarda sonuç yüzde 99 oranında çıkmakta ve bundan utanmaktayız. Çünkü böyle bir sonuç özgürlük ve demokrasilerden bulunmamaktadır." dedi.

Türkiye'nin bir demokrasi sınavı daha verdiğine ve bundan başarı ile çıktığına işaret eden Nur, "Demokrasi ve barış ülkesi olan Türkiye'nin halkını tebrik ediyorum." diye konuştu.

kalan karakter 1000

Medeniyet Medeniyet

48,59 Hayır diyen vatandaşlar kaybetmedi.Onlar kaybetmediklerini şimdi anlamasalar bile daha sonra anlayacaklar. Kaybeden Almanya,Hollanda,İsviçre,Danimarka,Fransa,İngiltere,CIA vs. çıkarları sömürgeleri ellerinden gitmekte olan ülkeler.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 17.04.2017 17:21
yasar kemal yasar kemal

evet oldukca manidar, birkac islam devletinin haricinde tebrik eden yok, aclaya getrimryip sonradanda arayip tebrik edenler olabilir bunlarda zaten bellidir kosova, arnavutluk gibi kendim yurtdisinda yasiyorum buradaki gazeltelerde sanki baska bisey olmayacakmis gibi eyvah idami getriyorlar diye manset atmislar, hulesa cok kirilgan , dostun dusmanin an be an degistigi bir cikar menfaatler sarmalinda yasiyoruz, saflari siki tutalim!

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 17.04.2017 13:41
Tayfun Tayfun

CIA=ABD=ISRAIL kaybetti ; TURKIYE kazandi.. ABD ri cotam Baskanlik systemi icinde oldu halde Turkiyenin Baskanlik systemine girmesine neden karsi ..

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 17.04.2017 11:12
okur-yazar okur-yazar

hani nerede, dost ve müttefik zannettiğimiz sözüm ona demokrasi aşığı ülkelerin liderlerinden mesaj. Yok!.. Demek ki neymiş, ne kadar onların istediği yerde durursan o kadar dostsun, müttefiksin. yok eğer sömürgeye direnirsen, kendi halkına döner ve güvenirsen o vakit durum buymuş. Darbeye darbe dememek için dansöz gibi kıvıran batıdan Türk Milletinin hür iradesi ile belirlediği sonucu tebrik etmesini beklemek eşyanın tabiatına aykırıdır zaten. Hızla tebrik etselerdi ben şüphelenirdim şahsen. Fakat öyle olmadığına göre burada Milletimizin bir kazanımı var. Bu kazanım tarihidir ve çok da değerlidir. kıymeti bilinir de Millete yanlış yapılmaz, yeniden eskiye dönüşe mecbur kalınmaz, çeşitli saiklerle hayırcı olanların tereddütleri, çekinceleri de arttırılmaz, bilakis olabildiğince giderilir inşallah. Milletimize hayırlı olsun.

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 17.04.2017 10:43
ihsan ihsan

dikkat edilirse arayanlar hep islam ülkeleri tabii bu onlar içinde çok önemli varoluş sebeblari olacak ama ab den diğerleriğnden hiç arayan yok manidar değilomi

Aynı Görüşte misiniz?
evet15
hayır1
cevapla 17.04.2017 08:52

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.