Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 04.04.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 04.04.2017 01:45
ABONE OL

Öksüz’le görüşen Kaynak’çı kaçamadı

Öksüz’le görüşen Kaynak’çı kaçamadı
İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Örgüt, Kaçakçılık ve Mali Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından ve bünyesindeki şirketlere yönelik soruşturma kapsamında, şirket yöneticilerinden şüpheli M.T., yurtdışına çıkış yasağı olmasına rağmen sahte pasaportla yurtdışına kaçmaya kalkışınca evinde gözaltına alındı. M.T.'nin 15 Temmuz hain darbe girişiminde etkin rol alan ve halen firari konumda bulanan ile ile görüşmeler ve toplantılar yaptığı tespit edildi.

YURT DIŞINA KAÇACAKTI
İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca Örgüt, Kaçakçılık ve Mali Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından Kaynak Holding ve bünyesindeki şirketlere yönelik soruşturma kapsamında, şirket yöneticilerinden şüpheli M.T.'nin, 23 Ocak'ta yurtdışına çıkmasını engellemek için pasaportuna şerh konuldu. Ancak M.T.'nin 21 Mart'ta ise sahte pasaportla yurtdışına çıkmaya çalıştığı tespit edilince evinde gözaltına alındı. Şüpheli M.T.'nin yapılan üst aramasında kendi adına düzenlenmiş sahte yeşil renkli Türkiye Cumhuriyeti pasaportu ele geçirilirken, belge ve dijital verilerin incelenmesinde, şüphelinin örgütünün üst yönetimiyle irtibat halinde olduğu, örgütün toplantı günlerine ilişkin bilgilendirme maillerinin şüpheliye gönderildiği, şüphelinin bu mailleri diğer üst düzey örgüt yöneticilerine gönderdiği belirlendi.

ile görüştüğü tespit edilen M.T.'nin, kurban paraları, Gazetesi aboneliği ve burs paraları toplanması ile ilgilendiği, burs başlığı adı altında listeler tuttuğu saptandı. Şüpheli M.T., 29 Mart'ta tutuklandı.

SABAH