Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 31.03.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 31.03.2017 15:25
ABONE OL

'den 'e kınama

Dışişleri Bakanlığı, 'in yeni yerleşim inşası kararı ve çeşitli yasa dışı yerleşimlerde ilave konut inşasına ilişkin süreci ilerletmesini kınayarak "Filistin halkının haklarının fütursuzca ihlali kabul edilemez" ifadesini kullandı.

Türkiye'den İsrail'e kınama

Dışişleri Bakanlığı, 'in yeni yerleşim inşası kararı ve çeşitli yasa dışı yerleşimlerde ilave konut inşasına ilişkin süreci ilerletmesini kınayarak, "Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin (BMGK) kararlarına ve uluslararası toplumun tüm uyarılarına rağmen Filistin halkının insancıl hukuktan kaynaklanan haklarının bu şekilde fütursuzca ihlali kabul edilemez." ifadesini kullandı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "İsrail hükümetinin işgal altında tutmakta olduğu Filistin topraklarında yeni bir yasa dışı yerleşim oluşturma kararını ve buna ilaveten çeşitli yasa dışı yerleşimlerde 2 bin ilave konut inşasına ilişkin süreci ilerletmesini kınıyoruz. BMGK kararlarına ve uluslararası toplumun tüm uyarılarına rağmen Filistin halkının insancıl hukuktan kaynaklanan haklarının bu şekilde fütursuzca ihlali kabul edilemez." ifadesi yer aldı.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, geçen hafta işgal altındaki Batı Şeria'da bulunan Yahudi yerleşim birimlerinde 2 binden fazla yeni konut inşası kararını onaylamıştı.

kalan karakter 1000

tayfun tayfun

Bu Katil war criminal ISRAIL'i kim durdurabilirki, iki yuzlu ABD ISRAIL'in usagi oldugu muddetce. ISRAIL icin hic kanun ve yasaklanma diye bir sey yok bu dunyada...Iste Butun bu savaslar, darbeler ISRAIL icin usagi olan ABD ri tarafindaplanlanip yapilmaktadirlar... cunku KUVVET onlarda yani iki yuzlu ABD rinin elinde.. Bir an evvel atalim ABD rini incirlikten

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 31.03.2017 15:33
Selim TEMİZ/MERSİN Selim TEMİZ/MERSİN

KUR'ANI-I KERİM/MAİDE SÛRESİ-51. AYET: Ey inananlar! Yahudi ve Hıristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostlarıdırlar. Sizden kim onları dost edinirse kuşkusuz o da onlardandır. Şüphesiz Allah zalimler topluluğunu doğruya iletmez. ?51?

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 31.03.2017 15:23

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.