Bugünkü
Takvim

Bozdağ'dan ABD'ye zor soru: Başka kimleri aradınız?

, nden 'ün aranmasıyla ilgili dikkat çeken açıklamalar yaptı.

  • Güncel
  • 31.03.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 31.03.2017 12:49
ABONE OL
Bozdağ'dan ABD'ye zor soru: Başka kimleri aradınız?

, nin FETÖ üyesi 'le ilgili açıklamasına ilişkin, "ABD Büyükelçiliği bugüne kadar pek çok Türk vatandaşının vizesini iptal etti. Ben merak ediyorum şu ana kadar ABD Büyükelçiliği vizesini iptal ettiği Türk vatandaşlarından kaç kişiyi aramıştır? Aradığı isimlerden bazılarını açıklayabilir mi, sakıncası, gizliliği yoksa?" dedi.

Nevşehir Konağı'nda düzenlenen "Medya Buluşması"na katılan Bozdağ, bir basın mensubunun "Akıncı iddianamesinde Adil Öksüz'ün ABD Konsolosluğu tarafından arandığı ortaya çıktı, ABD Dışişleri Bakanı bunun normal olduğunu söyledi, bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusu üzerine, Öksüz'ün 15 Temmuz 2016 darbe teşebbüsünün en önemli ve kilit aktörlerinden biri olduğunu söyledi.

Bütün Türkiye'nin, Türk halkının, devletin güvenlik, istihbarat birimlerinin Adil Öksüz'ü her tarafta aradığına dikkati çeken Bozdağ, şöyle konuştu:

"Yakalanması, yargıya çıkarılması Türk yargısına hesap vermesinin sağlanması ve adaletin tecellisi için herkes uğraşıyor. Ancak medyada yer alan bilgilere göre -ki o bilgiler de doğru bilgiler çünkü ABD Büyükelçiliği tarafından da teyit edildi- Adil Öksüz'ün ABD Büyükelçiliğinden bir telefon vasıtasıyla arandığı çok net, çok açık bir durum ve Büyükelçilik de bunu kabul etti.

Tabi izahı önemli. 'Biz bunu Türk polisiyle iş birliğinin somut bir göstergesi olarak yaptık' diye bir ifadesi var. Tabi bu iş birliğinin somut bir göstergesi ifadesi tek başına yeterli bir ifade değil. Olayı tam da izah etmiyor. Sebebi şu, ABD Büyükelçiliği bugüne kadar pek çok Türk vatandaşının vizesini iptal etti.

Ben merak ediyorum şu ana kadar ABD Büyükelçiliği vizesini iptal ettiği Türk vatandaşlarından kaç kişiyi aramıştır? Aradığı isimlerden bazılarını açıklayabilir mi, sakıncası, gizliliği yoksa? Adil Öksüz ortaya çıktı, bir sakıncası da yok. Hatta ben buradan Türk vatandaşlarına da çağrıda bulunuyorum. ABD vizesi iptal edilip de ABD Büyükelçiliği tarafından 'vizeniz iptal edilmiştir' diye bilgi verilen, aranılan, vizesi iptal edilmiş tek bir Türk vatandaşı var mı yok mu? Bu da çok çok önemli. Bunun da bir örneği yok"

Bozdağ, ABD'ye çağrıda bulunarak sözlerini şöyle sürdürdü:

"Adalet Bakanı olarak söylüyorum. İlk önce Fettullah Gülen'in vizesini, oturma iznini iptal edin. Türkiye'nin geçici tutuklama talebinin gereğini yapın, geçici tutuklayın ve iadesini sağlayın, terör faaliyetleri yapmasına engel olun. İki, şu anda ABD'de bulunan FETÖ mensuplarının ve darbe girişimine katılanların vizelerini iptal edin. Onların çalışma izinlerini, oturma izinlerini iptal edin.

O zaman samimi iş birliğinin ne kadar önemli olduğunu görürüz. (Adil Öksüz) Burada vizenin iptal edilmiş olmasını önemsiz görmüyoruz, onu da söyleyelim ama burada en önemli şey iptalden sonra şüphelinin aranmasıdır. Bu normal bir uygulama değildir. Biz Türkler bunun rutin bir uygulama olup olmadığını, bunun rutin uygulama olduğunu söyleyenler kadar yakın biliyoruz çünkü muhattapları biziz.

Yani ben rutin bir uygulamaysa tekrar soruyorum ABD Büyükelçiliğinin aradıkları varsa bunları açıklaması lazım, 'şunları aradık' diye. Onun için 'rutin bir uygulama, normal bir iş' diye bir açıklama getirilmesi doğru değil. Bu arama çok net bir şekilde pek çok soruyu insanımızın aklına getirmiştir ve bu sorular cevapsızdır. Bizim de aklımızda sizlerin de aklınızda bu sorular var. Biz de kendilerine soruyoruz, cevaplarını da samimi işbirliği gereği açık bekliyoruz."

kalan karakter 1000

tayfun tayfun

ADB, CIA, ISRAIL bu 15 Temmuz darbesini hemde incirlik hava ussune kullanarak Planlamislardir ve halada planlari devam ediyor. Butun bunlarin gayesi Israil'e karsi gelecek butun Ortadogu devletlerini yok etmek dir bu ISRAIL LOBISI'in ZIONIS planidir. Misir gitti, Irak vuruldu , Suriye parcalandi, simdi sirada Iran ve Turkiye var..Maaleseh CHP, HDP, PKK ABD rine yardim ediyor bu yonden cunku darbe olursa MISIRDA ki gibi KK iktidara gecirilir ABD tarafindan ve turlyede parcalanir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 31.03.2017 18:40
Osmanlı Osmanlı

hedefe turmpu koymayın hata edersiniz. aksine turmpu desteklememiz lazım yoksa amerikan siyonistlerine hizmet etmiş oluruz. abd derin devleti ve yargısı içinde siyonistler oldukça güçlüdür. eyaletlerin yönetiminde de güçlüler. onların tıpkı bizim içimizde fetö'nün operasyonları gibi operasyonlarla trumpu köşeye sıkıştırıp devirmek istiyorlar. eğer bizimkiler bu oyunu göremezse bilmeden föteye destek olmuş olur. yapılması gereken iş el altından turmpu desteklemektir. eğer turmp başta kalmayı becerebilirse birkaç yüz yıldır dünyayı esir etmiş siyonistlerin saltanatının yıkılması gerçekleşir. Yok eğer siyonistler başarılı olursa dünya çok daha kötü bir sürece girer. çünkü siyonistler dünya genelinde bizim sayemizde çok büyük kan kaybı yaşadı. bunun telafisi için adamlar dünya savaşı çıkaracak kadar azgınlaşacaktır.. o kadar ileri gidecekler ki terör örgütlerini kullanmayı bırakıp amerika ve avrupa haçlı ordularını fiili olarak harekete geçirirler.. uyanık olalım

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 31.03.2017 18:02
dr dr

pkk olsun ne kadar terør var ise usa kurar destek verir fetø kim ya emir veren oyunu oynayanlar usa o sadece basit kukla arkasin da olmasa cikari olmasa tr var isen onlarin arkasin da mi olur tlf msj caldirip kapatma kesin su an usa sakliyor tr bir yerde iyi takip edin

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 31.03.2017 17:47
evet,e ,devam,, evet,e ,devam,,

abd liler yalan üstüne yalan ,sıralıyorlar rezillikleri ortaya çıkmasın diye ,çocuklar bile onların ne mal olduklarını biliyor,,,

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır0
cevapla 31.03.2017 14:18
ismet ismet

belki büyük elçilikte saklıyorlardır.AMERİKA dost görünüp arkadan hançerliyor yıllardan beri bunu yapıyor

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 31.03.2017 13:23

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.