Bugünkü
Takvim

'nın 'le irtibatı kesildi

Bölücü terör örgütü ’ya yönelik yurt genelinde sürdürülen operasyonlarla örgütün elebaşları tek tek avlandı.

  • Güncel
  • 30.03.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 30.03.2017 09:55
ABONE OL
PKK'nın Kandil'le irtibatı kesildi
Güvenlik güçlerinin son iki haftadır gerçekleştirdiği operasyonlar, terör örgütü 'ya büyük darbe vurdu. Örgütün bölge yöneticileri birer birer etkisiz hale getirilirken, ele geçirilen büyük telsizler, teröristlerin 'le irtibatını kesti. PKK'ya karşı başlatılan bahar operasyonları aralıksız sürüyor. Bitlis Tatvan Anadere bölgesinde icra edilen Şehit Uzman Jandarma Çavuş Ömer Doğan Operasyonu kapsamında etkisiz hale getirilen teröristlerin 2'sinin gri listede aranan örgütün üst düzey yöneticileri olduğu belirlendi. Tunceli/Merkez Kutu ve Vartinik Deresi bölgelerinde icra edilen Şehit Jandarma Uzman Çavuş Sinan Oruç-60 Operasyonu'nda 14 terörist etkisiz hale getirildi. Öldürülen teröristler arasında Ferhat Dersim kod adlı bölge yöneticisi olduğu ortaya çıktı. 16-24 Mart tarihleri arasında Diyarbakır Kulp-Lice-Hani, Mardin Nusaybin, Şırnak Merkez ve Beytüşşebap, Bingöl Genç ve Hakkari Çukurca bölgelerinde icra edilen operasyonlarda öldürülen 17 teröristden birinin, örgütün lider kadrosunda olan ve gri listede aranan PKK'lılar arasında bulunduğu bildirildi.

BOZGUN HAVASI VAR
Yine aynı dönemde Ağrı Doğubeyazıt'ta, Kandil'den eylem talimatı alan PKK'nın sözde Tendürek Dağı sorumlusu 'Baver' kod adlı İ.Ö. ile Doğubayazıt sorumlusu 'Firaz' kod adlı E.K. düzenlenen operasyonlada etkisiz hale getirildi. Operasyonlarda örgütün bölge yöneticilerinin kullandığı Bitlis/Tatvan bölgesinde 3, Bingöl Kiğı'da 1, Tunceli'de 1, Mardin Nusaybin'de 1, Diyarbakır Lice'de 1 adet olmak üzere toplam 7 adet büyük telsiz ele geçirildi. Bu sayede, il ve ilçelerdeki teröristlerin Kandil'le irtibatı kesildi. PKK elebaşlarının, Kandil ile bu telsizler vasıtasıyla iletişim sağladığı ifade edildi. Hava harekatı destekli operasyonlarda ayrıca örgüte ait mağaralar, sığınak ve depolar temizlendi. Özellikle bölücü örgütün sızma girişimlerine karşı yoğun hava harekatlaroı sürüyor. Örgüt içerisinde oluşan bozgun havasının, PKK'nın propagandasını yapan bazı internet sitelerinde de gözlenmeye başlandığı belirtiliyor. Baskı altında tutulan örgüt kendisine yeni eleman bulamıyor.

kalan karakter 1000

Kul Hakkı Kul Hakkı

Ellerinize sağlık aslan Mehmet lerim benim. Allah size güç kuvvet versin. Allah sizleri korusun. Amin amin..

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 30.03.2017 17:05
veysi veysi

ellerinize-saglık

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 30.03.2017 13:40
ihsan ihsan

zaten kandil sincara taşındı kaç defa yqazdık dicle kalkanı yapın diye

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 30.03.2017 09:50
Emekli Emekli

Elleriniz dert görmesin. Benim bir önerim var madem ki bunlar aranıyordu, kellelerine düşen ödül miktarı operasyona katılan tüm birimlere dağıtılsın.

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 30.03.2017 08:47

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.