Bugünkü
Takvim

'den önemli karar

Milli Bakanı İsmet Yılmaz, tartışmalara neden olan ve öğrencileri zorladığı savunulan 'bitişik eğik 'na son verileceğini, onun yerine dik temel harfler kullanılacağını açıkladı.

  • Güncel
  • 30.03.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 30.03.2017 19:44
ABONE OL
MEB'den milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren karar
Milli Bakanı İsmet Yılmaz, tartışmalara neden olan ve öğrencileri zorladığı savunulan 'bitişik eğik 'na son verileceğini, onun yerine dik temel harfler kullanılacağını açıkladı.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın Twitter adresinden açıklama yapan Bakan Yılmaz: "Yazma eğitiminde önümüzdeki yıl (2017-2018) bitişik eğik el yazısıyla öğretim yerine dik temel harfler kullanılacak." dedi

kalan karakter 1000

Alp Alp

Zor olan uygulama insanın zekasını zihnini açar .Ozaman niye Fransız yazını ve edebiyatı dünyada seviliyor.Elyazısı öğrencinin daha hızlı not tutmasın sağlar ve zamanla kendi tarzını oluşturur.Düzyazıda böyle bir şey söz konusu değildir.Oratokul ve lisedede elyazısı mecbur tutulmalı orta okula gelince öğretmene bakarak düz yazı yazıyor bi anlamı yok.Birbirinin aynı olan yazı .Ozaman zor olan herşeyden vazgeçelim.Japonlarda yazılarından vazgeçsinler çok zor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 31.03.2017 15:43
İsa İsa

Harf sistemine geçmek doğru bir karardı. Çünkü fiş yöntemi tamamen zaman kaybı ezbercilik ve saçmalıktı. Ancak el yazısı bu ülkenin yeni nesline zaman kaybettirdi. Yıllarını çaldı. El yazısı doğru bir karar değildi. Öğretmen kendi bilmediğini, hayatında kullanmadığını çocuğa nasıl öğretecekti. Zaten ilkokulu bitiren herkes sonra kendiliğinden düz yazıya geri dönüyordu. Bu el yazısını getiren eğitimden zerre kadar anlamadığı ve başkalarını da kendi cahilliğine alet ettiği ortadaydı. Ama şimdi daha iyi anlıyoruz o zaman gücün kimin ellerinde olduğunu. Bu ülkede Amerikan uşakları bakanlık yaptı. Milletin geleceği ile oynadı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 30.03.2017 20:59
Mehmet TUNÇ Mehmet TUNÇ

Milli Eğitim Bakanlığını bu doğru karardan dolayı tebrik ediyorum.El yazısı kararıyla acaba kaç nesil kaybedildi.Bu saçma kararı Milli Eğitimde uygulatanlara (muhtemelen fetö uşakları) ceza uygulanmalıdır. İşte idam bunlar için gelmeli. 5 Yaşı dayatanlar da ivedilikle araştırılmalı

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 30.03.2017 20:52
melih melih

hangi akılsızlar elyazısını çıkardıysa allah bildiği gibi yapsın onları

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 30.03.2017 20:27

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.