Bugünkü
Takvim

Terör örgütü ’ya ikinci dalga operasyon

2015’ten bu yana çukurlara gömülen ’ya 2’nci dalga operasyon geliyor. Böylece referandum öncesi teröristlerin sınır ötesinden sızması önlenecek

  • Güncel
  • 29.03.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 29.03.2017 01:27
ABONE OL
Terör örgütü PKK’ya ikinci dalga operasyon
İçişleri Bakanlığı, Temmuz 2015'te 'özerklik' oyununa başlayan terör örgütü 'ya yönelik Türkiye'nin Suriye ve Irak sınırındaki 12 merkezde ikinci dalga operasyon başlatma kararı aldı. 16 Nisan'da yapılacak referandum için FETÖ ile birlikte 'hayır' cephesinin başını çeken PKK'nın, seçim güvenliğini tehlikeye atmasının önüne geçilecek.

SIZMALAR ÖNLENECEK:
Çukur-barikat operasyonlarının gerçekleştirildiği Suriye ve Irak sınırındaki Mardin'in Dargeçit, Derik, Kızıltepe ve Nusaybin ilçeleri, Şırnak merkez ve İdil, Cizre, Uludere, Silopi ilçeleri, Hakkâri'nin Çukurca, Şemdinli, Yüksekova ilçesi olmak üzere12 merkezde başlayacak operasyonlarla terörist unsurların referandum öncesi sınır ilçelere sızmaları önlenecek.

KALINTILAR TEMİZLENECEK:
Terör örgütü PKK'nın sınırdan alabileceği destekle kendilerince kritik gördükleri bu merkezlerde yeniden hareketlenme ihtimaline fırsat verilmeyecek, terör kalıntıları etkisizleştirilecek. İçişleri Bakanlığı gerekli görülmesi halinde sokağa çıkma yasağı ilan edecek.

BÖLGE İNSANI İNSANCA YAŞAM İSTİYOR: Öte yandan Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı'nın (KDGM) Doğu ve Güneydoğu'da gerçekleştirdiği son saha çalışması da bölge halkının terörist unsurları istemediğini bir kez daha ortaya koydu.

İMAR ÇALIŞMALARI SÜRECEK: Bu arada eşzamanlı olarak terör operasyonlarının yapıldığı merkezlerde yeniden imar çalışmaları sürdürülecek. Şırnak merkezde 5 bin 40 adet konut, Silopi ilçesinde bin 696 adet konut, İdil ve Cizre ilçelerinde ise 3 bin 587 konut ile 306 yeni işyeri, Mardin'in Nusaybin ilçesinde 4 bin 245 konut, 353 işyeri yapımı tüm hızıyla devam edecek.

SABAH

kalan karakter 1000

AHMET AHMET

HAİNLERİN KÖKÜ KAZINSIN VESSELAAAMM

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 29.03.2017 10:13
Hakan Hakan

Millet olarak Türkiye ve Azerbaycan ordularımızı tebrik ediyoruz Allah sizleri daima zaferlerle donatsın dualarımız ve desteklerimiz her zaman sizlerledir İnşallah.

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 29.03.2017 07:21

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.