Bugünkü
Takvim

’cü rektörden ’lılara ilaç

’nün Dicle Üniversitesi’ndeki yapılanmasıyla ilgili iddianamede gizli tanığın ifadeleri kan dondurdu: Hastanenin ilaçları Sur’daki ’lılara gönderildi. Hendekçilere destek için iş yavaşlatıp ağır hastaları bile ameliyat etmediler

  • Güncel
  • 29.03.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 29.03.2017 01:35
ABONE OL
FETÖ’cü rektörden PKK’lılara ilaç
Dicle Üniversitesi'nin eski rektörü Prof. Dr. ile yardımcıları eski Psikiyatri Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Aytekin Sır, Prof. Dr. Sabri Eyigün ile Prof. Dr. Aslan Bilici hakkında "Fetullahçı terör örgütü üyesi olmak" suçundan 10'ar yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Saraç ile Sır'ın tutuklu bulunduğu davanın iddianamesine göre, farklı üniversitelerden gelen ile bağlantılı sanıklar, kemik kadroyu kurdu. Bu kadro da zincirleme biçimde örgüt üyelerini üniversiteye yerleştirdi. Bu yapılanmanın başında ise örgütün üniversiteyi ele geçirip üs konumuna getirmesini sağlayan idari ve akademik personel alımından sorumlu Aslan Bilici vardı. FETÖ elebaşısı Fetullah Gülen'le doğrudan bağlantılı olan Rektör Saraç, öğretim görevlisi Cengiz Yalçın'ın mali yolsuzluğunu kapatmak için "O bana hoca efendinin emanetidir" diyerek korudu. Gülen de kendisine hediye olarak ziynet eşyaları gönderdi.

PAHALI İLAÇLAR
İddianamede 'Aydınlık' kod adıyla ifadesi yer alan gizli tanığın anlattıkları kan dondurdu. Gizli tanık, üniversitedeki FETÖ- işbirliğini şöyle anlattı: "Diyarbakır'daki Sur operasyonları sırasında, PKK'lıların tıp fakültesinde tedavi olduğuna dair haberler çıktı. Bunun üzerine, askeri hastane dururken, kendisi de FETÖ'den tutuklanan Korgeneral İbrahim Yılmaz'ın eşi, FETÖ'cü başhekim Sait Alan'ın görev yaptığı kardiyoloji bölümüne gelerek tedavi oldu. O dönemde polisin ya da en düşük bir rütbeli askerin bile muayeneye gelmediği hastanede, Diyarbakır'ın en yüksek rütbeli askerinin eşi muayene olarak üniversitenin imajını kurtarmaya çalıştılar. Hastane deposundaki pahalı ve ulaşılması zor ilaçlar Sur operasyonlarındaki PKK'lılara gönderildi. Önemli bir kısmı operasyon sırasında ele geçirildi. Sur operasyonlarını protesto etmek için PKK güdümündeki sendikanın çağrısına uyarak iş yavaşlatma eylemi yaptılar ve ağır hastaları bile ameliyat etmeyerek mağdur ettiler."

1500 FETÖ'CÜYÜ İSTİHDAM ETTİLER
İddianameye göre, FETÖ'nün hem mülki amirlerinden sorumlu imamı hem de üniversite imamı, aynı zamanda da para kasası olan Aytekin Sır ise, bin 500 FETÖ üyesini üniversitede istihdam etti. İşe alımları yasal göstermek için, sadece örgüt üyesinin başvurabileceği şekilde ilanlar hazırlayan Sır, 17-25 Aralık sonrası örgütten ayrılmak isteyenlere de mobbing uyguladı.

SABAH

kalan karakter 1000

ali ali

Bunu bakmadan incelemeden rektör yapan da bunun sorumlusudur.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 30.03.2017 00:02
Kul Hakkı Kul Hakkı

Fetöröktör hanım..! Sizlere oldum olası hiç ısınmadı kanım. Atttığınız hıyanet adımı kaldı yarım. Bir sürü insanın kanına girdiniz be canım. Kal kodes de, ömrün boyunca sürün. Ey millet..! Bu CIA-MOSSAD kahbelerinin sonunu görün ..!

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 29.03.2017 17:52
adsız adsız

devlet en güzel yerlerinde sana görev versin sana sen devletine milletine kalleşlik alçaklık şerefsizlik yap bu ülkeye idam gelmedikçe bitmez bunların hainlikleri alçaklıkları kahpelikleri

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır1
cevapla 29.03.2017 17:35
Abidjan Abidjan

Idamla yargilansin!!

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır1
cevapla 29.03.2017 15:19
ANADOLU İSLAM DEVLETİ VATANDAŞI ANADOLU İSLAM DEVLETİ VATANDAŞI

İDAM İSTİYORUZ

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır1
cevapla 29.03.2017 11:26

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.