Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 29.03.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 29.03.2017 17:04
ABONE OL

Öksüz'ü aradığını doğruladı!

ABD'nin Ankara Büyükelçiliğinden, FETÖ'nün "hava kuvvetleri imamı" olduğu belirtilen 'ün ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğunca vizesinin iptal edildiğini bildirmek üzere arandığı açıklandı.

ABD Büyükelçiliği Öksüz'ü aradığını doğruladı!

ABD'nin Ankara Büyükelçiliğinden, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) firarisi 'ün ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu'ndan 21 Temmuz 2016'da aranmasına ilişkin açıklama yaptı.

Açıklamada, "Amerikan-Türk emniyet güçleri arasındaki yakın işbirliğinin doğrudan sonucu olarak, ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu'ndan Adil Öksüz adına kayıtlı bir numaraya 21 Temmuz 2016 tarihinde bir çağrı gerçekleştirilmiştir." denildi.

"VİZE İPTALİ KONUSUNDA BİLGİLENDİRMEYE ÇALIŞTIK"
Emniyet Genel Müdürlüğü'nün 21 Temmuz'da ABD'nin Türkiye Temsilciliği'ni arayarak, Adil Öksüz'ün Türkiye'den kaçmasını engelleme konusunda yardım talebinde bulunduğu savunulan açıklamada, şu ifadeler yer aldı:

"Bunun arkasından Öksüz'ün vizesini iptal ettik ve ABD yasaları gereğince Öksüz'ü arayarak kendisini bu iptal konusunda bilgilendirmeye çalıştık. ABD Başkonsolosluğu'nun, şüphe uyandırmaktan çok uzak olan bu çağrısı, darbe girişiminin ardından ABD ve Türk emniyet güçlerinin yakın işbirliğini sergilemektedir."

Açıklamada, ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu çalışanlarının Adil Öksüz ile görüşüp görüşmediğine ilişkin bilgi verilmedi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı kaynakları, 21 Temmuz 2016'da, saat 10.22'de ABD İstanbul Başkonsolosluğu adına kayıtlı numaradan, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) "hava kuvvetleri imamı" olduğu belirtilen Adil Öksüz'ün cep telefonunun arandığına dair kayıt bulunduğunu bildirmişti.