Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 29.03.2017 00:00
  • Son Güncelleme: 29.03.2017 17:04

Öksüz'ü aradığını doğruladı!

ABD'nin Ankara Büyükelçiliğinden, FETÖ'nün "hava kuvvetleri imamı" olduğu belirtilen 'ün ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğunca vizesinin iptal edildiğini bildirmek üzere arandığı açıklandı.

ABD Büyükelçiliği Öksüz'ü aradığını doğruladı!

ABD'nin Ankara Büyükelçiliğinden, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) firarisi 'ün ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu'ndan 21 Temmuz 2016'da aranmasına ilişkin açıklama yaptı.

Açıklamada, "Amerikan-Türk emniyet güçleri arasındaki yakın işbirliğinin doğrudan sonucu olarak, ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu'ndan Adil Öksüz adına kayıtlı bir numaraya 21 Temmuz 2016 tarihinde bir çağrı gerçekleştirilmiştir." denildi.

"VİZE İPTALİ KONUSUNDA BİLGİLENDİRMEYE ÇALIŞTIK"
Emniyet Genel Müdürlüğü'nün 21 Temmuz'da ABD'nin Türkiye Temsilciliği'ni arayarak, Adil Öksüz'ün Türkiye'den kaçmasını engelleme konusunda yardım talebinde bulunduğu savunulan açıklamada, şu ifadeler yer aldı:

"Bunun arkasından Öksüz'ün vizesini iptal ettik ve ABD yasaları gereğince Öksüz'ü arayarak kendisini bu iptal konusunda bilgilendirmeye çalıştık. ABD Başkonsolosluğu'nun, şüphe uyandırmaktan çok uzak olan bu çağrısı, darbe girişiminin ardından ABD ve Türk emniyet güçlerinin yakın işbirliğini sergilemektedir."

Açıklamada, ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu çalışanlarının Adil Öksüz ile görüşüp görüşmediğine ilişkin bilgi verilmedi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı kaynakları, 21 Temmuz 2016'da, saat 10.22'de ABD İstanbul Başkonsolosluğu adına kayıtlı numaradan, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) "hava kuvvetleri imamı" olduğu belirtilen Adil Öksüz'ün cep telefonunun arandığına dair kayıt bulunduğunu bildirmişti.

kalan karakter 1000

Tayfun Tayfun

Bu iki yuzlu ABD=CIA=ISRAIL Turkiye yi parcalamak icin herseyi yapar ve yalan da soyliyerek aciga cikar fakat ABD biz yemiyoruz...bunlari..incirlikten atalim bu iki yuzlu Turk Dusmani ABD rini ..

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 29.03.2017 19:10
erdal erdal

artık incirliğin kapatılması aşamasına geçilmesi gerekiyor. darbenin buradan yönetildiği yetmiyormuş gibi pyd-pkk da buradan desteklendiği görülmektedir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 29.03.2017 18:46
dr dr

komik ya adam sayisiz usa gitmis de darbe den sonra mi akli basina gelmis usa parmagi var kesin usa sakliyor incirlik de olabilir vize icin kim yer bu yalani

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 29.03.2017 18:12
adsız adsız

adamlar itlerini neden aramasınki müttefik görünen alçaklar kalleşler

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 29.03.2017 17:37
Bayram Muradhan Bayram Muradhan

Siz vizesini iptal ettiğiniz her kişi arıyor musunuz. Eski HalkBank Müdür yardımcısını veya hakkındakı suçlamanız için TC Emniyet Müdürlüğünü niye aramadınız da ABD de tutukladınız. Sizlerin ne şeytan olduğunuzu dünya alem biliyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 29.03.2017 16:33

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.