Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 28.03.2017 00:00
  • Son Güncelleme: 28.03.2017 08:33

'da yeni nesil

Şemdinli'deki operasyonda yeni nesil İsveç yapımı portatif tanksavar silahı ele geçirildi. Bu silah DEAŞ'la mücadele için Peşmerge'ye verilmişti.

PKK'da yeni nesil İsveç tanksavarı

Türk Silahlı Kuvvetleri, bölücü terör örgütüne yönelik bugün icra edilen operasyon, hava harekatı ve çatışmalarda toplam 14 teröristin öldürüldüğünü duyurdu.

27 Mart 2017 tarihinde 09.36-09.40 saatleri arasında, Hakkâri kırsalında alınan anlık bir istihbaratın değerlendirilmesi sonucu Türk Hava Kuvvetleri'ne ait savaş uçakları ile hava harekatı düzenlenmiş; 3 bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hâle getirilmiştir. Görevlerini başarıyla tamamlayan savaş uçaklarımız emniyetle üslerine dönmüşlerdir.

8'inci Kolordu Komutanlığı sorumluluk sahasında; Bitlis ili, Tatvan ilçesi Anadere bölgesinde 22 Mart 2017 tarihinde hava destekli "Şehit Jandarma Uzman Çavuş Ömer Doğan Operasyonu" başlatılmıştır. Bu kapsamda; 27 Mart 2017 tarihinde icra edilen arazi araması esnasında 10 bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hâle getirilmiştir.

Ayrıca; dün 27 Mart 2017 Hakkari Şemdinli/Derecik Yeşilova Köyü Biz Tepe Bölgesinde Pusu görevi icra eden kol ile temasa giren teröristlerden bir tanesi, silahı, teçhizatı ve bir tanksavar (TAS) silahı ile birlikte ölü olarak ele geçirilmiştir."

TAS silahının yeni nesil silahı olduğu değerlendiriliyor

kalan karakter 1000

OSMANLI OSMANLI

DEAŞ AB v ABD nin ortak projesi..bu islam düsmani örgütü kuranlar onu her alanda kullaniyorlar..onlar isini yapiyor...Biz ne yapiyoruz ona bakalim..icimizdeki HAYIR diyen cürükleri bile halledemedik ...16.Nisan herkes tereddütsüz "EVET" demeli...aksi takdirde o kisinin imanindan süphe duymak lazim !!!

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır1
cevapla 28.03.2017 09:42
ihsan ihsan

pkk ile mücadelede peşmergeye güvenmeyin onlar daha koruyorlar

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır1
cevapla 28.03.2017 09:24
sokrates sokrates

Küfür aynı millettendir. Hepsi kafir, hepsi hain, hepsi iblis, hepsi ebu lehebin safında. Sorun bizde iman sahipleri de aynı safta buluşmalı. Farklılıklar değil, birlerde buluşmalıyız. Rabbimiz bir, peygamberimiz bir, kitabımız bir, amacımız bir, hedefimiz bir, devletimiz bir, bayrağımız bir, istiklal marşımız bir. Binler bir varken neden diğer taraflara bakıyoruz. Gün birlik olma günü. Bir olmazsak yok olacağız.

Aynı Görüşte misiniz?
evet14
hayır1
cevapla 28.03.2017 09:12

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.