Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 28.03.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 28.03.2017 09:43
ABONE OL

, hainlere destek için mahkemeye koştu

'nün medya ayağıyla ilgili davada 25 FETÖ'cü dün ilk kez hakım karşısına çıktı. FETÖ destekçisi 4 'li vekil de teröristleri savunmak için mahkeme salonuna koştu.

CHP, hainlere destek için mahkemeye koştu

Fetullahçı Terör Örgütü'nün medyadaki terör zanlıları ile ilgili ilk duruşma İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapıldı. Duruşma salonunu milletvekilleri akın etti. ve yine ön saflarda yer aldı.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün () medya yapılanmasına ilişkin yürütülen soruşturma sonucunda aralarında Atilla Taş, Oğuz Usluer, Bülent Ceyhan, Ünal Tanık, Gökçe Fırat Çulhaoğlu, Ufuk Şanlı ve Hanım Büşra Erdal ile "fuatavni'' hesabının kurucusu olduğu tespit edilen Said Sefa'nın da bulunduğu 25'i tutuklu 29 sanık hakkında açılan davanın ilk duruşması başladı. İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, aralarında Ünal Tanık, Ufuk Şanlı, Atilla Taş, Gökçe Fırat Çulhaoğlu'nun da bulunduğu tutuklu 25 sanık ile avukatları katıldı. Tutuksuz 2 sanığın da hazır bulunduğu duruşmaya, Said Sefa ve Bülent Ceyhan firarda oldukları için katılmadılar.

FUAT AVNİ HESABININ SAHİBİ FİRARİ
FETÖ'nün medyadaki terör zanlılarına yönelik iddianame İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından Murat Çağlak tarafından hazırlandı. Örgütün sosyal medyadaki propaganda aracı ve terörist faaliyetlere teşvik edici hesabı olan olan ''fuatavni'' adlı hesabının kurucusu olduğu tespit edilen Said Sefa hakkında ''Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ni ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs etmek'' suçundan ağırlaştırılmış müebbet, ''silahlı terör örgütü yönetmek'' suçundan da 15 yıldan 22,5 yıla kadar hapis cezası talep edildi. Mahkemede ifade veren FETÖ medyası terör zanlıları, TSK ve devletin diğer organlarına sızan teröristlerle benzer ifadeler kullanarak suçlamaları ret etmeleri dikkat çekti. FETÖ sanıklarının avukatlarının "reddi hâkim" talebi de mahkeme tarafından ret edildi

CHP'Lİ VEKİLLER DE DURUŞMADA
Askere polise kurşun sıkan teröristlerin cenaze törenlerine katılmakla ünlü CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ile LGBT'ler başta olmak üzere FETÖ'ye destek mitinglerine katılan Mahmut Tanal da mahkemeye izleyici olarak katıldı. Tanal ve Tanrıkulu'nu Selina Doğan ve de takip etti.

TERÖR ÖRGÜTÜ ÜYELİĞİNE 15 YIL
İddianamede, sanıklar kapatılan Meydan Gazetesi yazarı Atilla Taş, yine kapatılan ''Rotahaber'' sitesinin sahibi Ünal Tanık ile gazeteciler Ahmet Memiş, Ali Akkuş, Bülent Ceyhan, Bünyamin Köseli, Cemal Azmi Kalyoncu, Cihan Acar, Cuma Ulus, Davut Aydın, Emre Soncan, Gökçe Fırat Çulhaoğlu, Habib Güler, Halil İbrahim Balta ve Hanım Büşra Erdal ve diğer sanıklar hakkında da ''silahlı terör örgütüne üye olmak'' suçundan 7,5 yıldan 15'er yıla kadar hapis istemiyle cezalandırılmaları isteniyor.

Kaynak:Güneş

kalan karakter 1000

abbas b abbas b

bir insanın kanı bozuksa bozukdur. hainse her zaman haindir sezgin tanrıkulu mahmut tanal ermeni tohumu ama asıl bunları aday gösteren . kim

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 28.03.2017 18:00
Adnan Adnan

pavey,tanal,tanrıkulu,selina bunlar mevcut chpkk sahipleri ve partiyi bunlar yönetiyor kasetlerin kemal sadece piyon.İnanın bunların mahkemeye gittiğini bile bilmiyordur.Bunlar kılıçtaroğlunun eline yalan listesini verirler git sen bunları bulduğun tüm trollere oku derler o trollerinde gerçeği araştırma ile alakaları olmadığı için dinleyip alkışlarlar daha sonra alayı yarım saat içinde yalanları ortaya çıkıp madara olurlar.Bu mahşerin dört atlısının terör örgütlerine ve özellikle bebek katili olanlarına büyük sempatileri vardır,hatta bebek katili esed,i bile makamında ziyaret edip tebrik etmişlerdir.Kısaca bu dörtlünün terörist seviciliği tescillidir.Arada bir tanal denilen şovmen LGBT,li kankalarının şovlarına samimi olarak katılmayı ihmal etmez.Çok merak ettiğim yakınlarındaki çocuklar,mahmut amca bu karışık insanlarla ne işin var,diye sorsa ne cevap verir?

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 28.03.2017 17:32
kaayserili kaayserili

çıbanın Başı sezgin TANRIKULU Herzaman pkk yı destekledi pkk cenazelerine gitti ama asker polis şehit oldugunda sevindi pkk nın yan ürünüdür bunlar onun içinde bu halk bunlara pirim vermiyor Bu vatana hainlik yapan kim olursa olsun ALLAH Kahrı gazap etsin.

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır0
cevapla 28.03.2017 16:33
CESUR YÜREK CESUR YÜREK

nerede bir pislik var...bunlar oradalar...

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır0
cevapla 28.03.2017 16:21
NAMLI NAMLI

NEREDE TÜRKİYYE KARŞI BİR EYLEM VARSA BUNLAR HEP EN ÖNDE DEĞİLMİ.DEVLETDEN MAAŞ ALIP DEVLETE HAİNLİK YAPIYORLAR.BİRGÜN YAPTIKLARININ CEZASINI ÇEKERLER İNŞALLAH.ONLARIN NE OLDUĞUNU HERKES ZATEN BİLİYOR.

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır0
cevapla 28.03.2017 15:30

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.