Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 27.03.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 27.03.2017 18:16
ABONE OL

Alman gazetesinden bu kez de manipülasyonu

Almanların gazetesi Türkiye'deki una müdahil olmayı sürdürüyor. Türkiye düşmanı paçavra attığı başlıklarla Hürriyet ve Sözcü'yü bile geçti.

Alman Bild gazetesinden bu kez de Atatürk manipülasyonu

Alman gazetesi, yurt dışında cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi için verme işleminin başladığı gün, vatandaşların tercihini etkilemek amacıyla taraflı bir haber yayınladı.

Gazete, " olsaydı derdi" başlığını kullanarak hem Atatürk'ü halk oylamasında malzeme olarak kullandı, hem de halk oylamasında hayır kullanılması yönünde taraflı bir haber yaptı.

Halk oylaması konusunda bazı bilgiler verilen haberde, "BILD Alman ve Türk okurları için; konusunun ne olduğunu, seçim sürecinin nasıl işlediğini ve yaşasaydı eğer Mustafa Kemal Atatürk'ün neden Erdoğan'ın planlarına karşı oy kullanacağını açıklıyor." ifadesi kullanıldı.

Haber için halk oylamasında "Hayır" oyu verilmesini savunan bazı Türk kökenliler ile de görüşen Bild, Essen Üniversitesi'nden Burak Çopur'un, "Atatürk yaşasaydı hayır derdi, çünkü o otoriterdi, fakat totaliter değildi." görüşünü aktardı.

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi konusunda tek taraflı bilgilerin yer aldığı haberde, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın halk oylamasıyla iktidar gücünün tamamını kendi üzerinde toplayacağı iddia edildi.

Haberde ayrıca Alman Yeşiller Partisi Milletvekili Özcan Mutlu'nun görüşlerine de yer verildi.

Daha önce İsviçre'nin Blick gazetesi de Türkçe manşetle, Türk kökenli vatandaşlardan "Hayır" oyu verilmesi çağrısı yapmıştı.


* Haberde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı eleştiren ifadelere yer verilirken "Atatürk olsaydı hayır derdi" başlığı atıldı.

kalan karakter 1000

mesut mesut

kötü yerleştiricez .tümdünya beklesin geliyoruz..tabiiki evet

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 28.03.2017 11:46
FANİ FANİ

Atatürk yaşasaydı size selam gönderirdi ey aşagılık Batı,siz anladınız onu.

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır1
cevapla 27.03.2017 17:28
nejmi nejmi

Atatürk çanakkalede düşmanla birlikte kaypak almanlarıda yenmiştir.sizler Türk Milletini ne sanıyorsunuz.bu aziz millet ne zaman ne yapılması gerektiğini her zaman bilmiştir.şimdide bütün dünyaya EVET tokadını çok iyi atacaktır.yarınlar her şeye rağmen bizim olacaktır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 27.03.2017 16:59
DOĞAN DOĞAN

ATATÜRK bizim atamızdı ama sizinde azılı düşmanınızdır çünkü O TÜRK OĞLU TÜRKTÜR BİRİNCİ DÜNYA SAVAŞINDA BİZİ NASIL SATTIĞINI EN İYİ BİLENLERDEN DİR O YAŞASIN ATATÜRRKÜMÜZ zaman mekan imkan insana türkü söyletir

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır0
cevapla 27.03.2017 16:26
Alp Alp

Atatürk politikalar üstüdür.Lütfen işinize bakın!!!

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır1
cevapla 27.03.2017 16:05

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.