Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 26.03.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 26.03.2017 02:00
ABONE OL

Müslüman Alimler'den Türkiye'ye teşekkür

Dünya Müslüman Alimler Birliği Genel Sekreteri , "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Türk Hükümetine ve halkına teşekkür ederim." dedi.

Müslüman Alimler'den Türkiye'ye teşekkür

Dünya Müslüman Alimler Birliği Genel Sekreteri , "Topluma, ümmete, Müslüman dünyasına hayırlı yeni alimler yetiştirmek hedeflerimizin arasında. Türkiye'nin bugün İslam dünyasında önemli bir rolü var. Türkiye, mazlumlara ev sahipliği yapan, dünyanın her yerinde Müslümanların haklarını savunan bir ülke. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Türk Hükümetine ve halkına teşekkür ederim." dedi.

Bağcılar Belediyesi, Dünya Müslüman Alimler Birliği ve Uluslararası Müslüman Alimler Derneğinin (UMAD) düzenlediği istişare toplantısı, Bağcılar Belediyesi Halk Sarayı'nda gerçekleştirildi.

Burada konuşan Dünya Müslüman Alimler Birliği Genel Sekreteri Ali el-Karadaği, alimlerin bir araya geldiği toplantıda, İslam coğrafyasının yaşadığı önemli sıkıntıların tartışılacağını ve çözüm önerilerinin konuşulacağını belirterek, "İslam ümmetinin kalkınmasında alimlerin rolü üzerinde durmalıyız. Tarih boyunca İslam düşmanları alimleri toplumlarından kopararak saldırılarda bulundular. Bu toplantıda da, Türkiye ve dünyadan gelen alimler bir arada ortak çalışmalar yürütmek için görüşmeler yapacaklar. Toplantının sonunda da ortak görüşlerin yer aldığı sonuç bildirisi yayımlanacak." diye konuştu.

Karadaği, Dünya Müslüman Alimler Birliğinin, İslam kimliğinin korunmasını ve yıkıcı, şiddet kullanan akımlara karşı durulmasını hedeflediğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Topluma, ümmete, Müslüman dünyasına hayırlı yeni alimler yetiştirmek hedeflerimizin arasında. Türkiye'nin bugün İslam dünyasında önemli bir rolü var. Türkiye, mazlumlara ev sahipliği yapan, dünyanın her yerinde Müslümanların haklarını savunan bir ülke. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Türk Hükümetine ve halkına teşekkür ederim."