Bugünkü
Takvim

Müslüman Alimler'den Türkiye'ye teşekkür

Dünya Müslüman Alimler Birliği Genel Sekreteri , "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Türk Hükümetine ve halkına teşekkür ederim." dedi.

  • Güncel
  • 26.03.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 26.03.2017 02:00
ABONE OL
Müslüman Alimler'den Türkiye'ye teşekkür

Dünya Müslüman Alimler Birliği Genel Sekreteri , "Topluma, ümmete, Müslüman dünyasına hayırlı yeni alimler yetiştirmek hedeflerimizin arasında. Türkiye'nin bugün İslam dünyasında önemli bir rolü var. Türkiye, mazlumlara ev sahipliği yapan, dünyanın her yerinde Müslümanların haklarını savunan bir ülke. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Türk Hükümetine ve halkına teşekkür ederim." dedi.

Bağcılar Belediyesi, Dünya Müslüman Alimler Birliği ve Uluslararası Müslüman Alimler Derneğinin (UMAD) düzenlediği istişare toplantısı, Bağcılar Belediyesi Halk Sarayı'nda gerçekleştirildi.

Burada konuşan Dünya Müslüman Alimler Birliği Genel Sekreteri Ali el-Karadaği, alimlerin bir araya geldiği toplantıda, İslam coğrafyasının yaşadığı önemli sıkıntıların tartışılacağını ve çözüm önerilerinin konuşulacağını belirterek, "İslam ümmetinin kalkınmasında alimlerin rolü üzerinde durmalıyız. Tarih boyunca İslam düşmanları alimleri toplumlarından kopararak saldırılarda bulundular. Bu toplantıda da, Türkiye ve dünyadan gelen alimler bir arada ortak çalışmalar yürütmek için görüşmeler yapacaklar. Toplantının sonunda da ortak görüşlerin yer aldığı sonuç bildirisi yayımlanacak." diye konuştu.

Karadaği, Dünya Müslüman Alimler Birliğinin, İslam kimliğinin korunmasını ve yıkıcı, şiddet kullanan akımlara karşı durulmasını hedeflediğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Topluma, ümmete, Müslüman dünyasına hayırlı yeni alimler yetiştirmek hedeflerimizin arasında. Türkiye'nin bugün İslam dünyasında önemli bir rolü var. Türkiye, mazlumlara ev sahipliği yapan, dünyanın her yerinde Müslümanların haklarını savunan bir ülke. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Türk Hükümetine ve halkına teşekkür ederim."

kalan karakter 1000

egeli egeli

dünya Müslümanları birliği türkiyenin sığınmacı korumacı tutumu için teşekkür ediyor kuru kuru peki Müslüman ülkeler Hollanda almanya isveç fransada ırkçı saldırılar düzenliyor bize ırkçı ülkelere karşı türkiyenin yanındayız sizmüslümanlara saldıramassınız teröristlere destek olamassınız ne demiyor türkiyeye dayanışma bildirisi yayınlayamıyor nerde Müslümanlarda birlik beraberlik hani türkiye orta doğuda tek başına mücadele veriyor askeri ve hava desteği teklifi neden yapmıyorlar lafta Müslümanlık yapıyor bunlar Müslümanlık kisvesi altında Müslümanlara hainlik fastlere yahodilere haçlılara kol kanat geren ülkeler var orta doğuda Müslüman ikiyüzlü olmaz tek inancı dik duruşu olan yalan hainlik canlı canı yakmaz Müslüman koruyan kolluyandır

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 26.03.2017 06:18

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.