Bugünkü
Takvim

Bakan Çavuşoğlu: Başörtülü kızlarımızın başörtüsünü zorla çıkarmışlar

Dışişleri Bakanı , 'nın Işıklar Caddesi'nde, nca açılan standa saldırı olduğunu belirterek 'Hayırcı bir grup gelmiş ve orada başörtülü kızlarımızın başörtüsünü zorla çıkarmışlar. Bu insanlık mı?' dedi.

  • Güncel
  • 26.03.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 26.03.2017 19:51
ABONE OL
Bakan Çavuşoğlu: Başörtülü kızlarımızın başörtüsünü zorla çıkarmışlar

Dışişleri Bakanı , 'nın Işıklar Caddesi'nde, nca açılan standa saldırı olduğunu belirterek "Hayırcı bir grup gelmiş ve orada başörtülü kızlarımızın başörtüsünü zorla çıkarmışlar. Bu insanlık mı?" dedi.

Bakan Çavuşoğlu, Antalya Ticaret Borsası Meclis Salonu'nda Sivil Düşünce Platformu üyeleriyle bir araya geldi.

Burada gündeme ve dış politikaya ilişkin görüşlerini paylaşan Çavuşoğlu, iki yüzlü, çifte standart içinde boğulup giden bir Avrupa ile mücadele ettiklerini, Avrupa'nın tüm insani değerlerini unutmaya başladığını söyledi.

Çavuşoğlu, sürekli demokrasi dersi vermeye çalışan Avrupa'nın kendileri için her şeyi hak gördüğünü belirtti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sürekli "diktatör" denildiğini ya da gazetecilere yazdırıldığını ifade eden Çavuşoğlu, şöyle devam etti:

"Nazi'nin, Hitler'in diktatörle ne farkı var? Ben sana 'Senin uygulamaların faşist uygulamalar, Nazi dönemini hatırlatıyor.' deyince hoplayıp, zıplayacaksın. Sen bana niye söylüyorsun o zaman? Diktatör dediğiniz adam Türkiye'yi 15 yılda reforme etti. Reformların birçoğunu da bunlarla istişare ederek yaptık."

"BİZ O KADAR ONURSUZ DEĞİLİZ"
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın her seçimde oyunu artırdığını, girdiği her seçimi kazandığını aktaran Çavuşoğlu, şu değerlendirmeyi yaptı:

"Daha dün Antalya'da Sayın Erdoğan için 100 bin insan toplandı. Zorla olmuyor bu sevgi, sen bir tane bile insan toplayamıyorsun. Hollanda'da 'Yüzde 20 oy aldım, birinci oldum' diye seviniyorsun. Paçayı kaptırmışsınız faşist Wilders'e, onun peşinden gidiyorsunuz. 'Faşistin peşinden gidiyorsunuz, aynı şeyleri uyguluyorsun.' dediğimiz zaman bozuluyorsun? Niye gidiyorsun o zaman? 2 tane fazla oy kazanmak için tüm değerleri çiğnemenin ne anlamı var? Şimdi 'Nasıl özür dileriz?' Özür dileyeceksin. Hiçbir şey olmamış gibi davranamayız ki. Biz o kadar onursuz değiliz. Hata yaptıysan hatanı anlayacaksın ve özür dileyeceksin. Gerekli adımları atacaksın, bakacağız. 'Ben her şeyi yaptım, Türkiye sineye çeksin.' Yok geçti artık o Türkiye, geride kaldı. Başkasının aldığı kararlarla hareket eden bir Türkiye değil, yeni Türkiye herkesle işbirliği yapmak isteyen ama yanlış varsa ona da yanlış olduğunu söyleyen bir ülke."

"BAŞÖRTÜLÜ KIZLARIMIZIN BAŞÖRTÜSÜNÜ ZORLA ÇIKARMIŞLAR"
Cumhuriyetin, cumhuriyet değerlerinin korunduğunu, 100'üncü yılına giden bir cumhuriyet olduğunu dile getiren Çavuşoğlu, "Türkiye Cumhuriyeti laik, sosyal bir hukuk devletidir." dedi.

Konuşması sırasında AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer'in verdiği notu da okuyan Çavuşoğlu, "Işıklar Caddesi'ndeki bizim gençlik kolları standına hayırcı bir grup gelmiş ve orada başörtülü kızlarımızın başörtüsünü zorla çıkarmışlar. Bu insanlık mı? Affedersiniz hayvanlık. Sen de başka yerde stant kur. Bunların laiklik anlayışı bu." görüşünü kaydetti.

kalan karakter 1000

taka41 taka41

bakin bu olay...>>Türkiyede oluyor....vahim olan bu...bu ülkede bunlar olabiliyorsa....Ameraikada Almanyada böyle olaylar olunca...pek de sasmamak gerek.bunlari yapana gerekli ceza verilmeli...böyle igrenc saldoirila roldugu icin evet demekten baska care kalmadi.... bu olsa olsa cahil cesareti olur....böyle saldirilar chp hosuna gitmiyor..sebebe kendi taraftarlari oldugu iicn...ve chp baskaninin aciklamalarina ters düsüyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 27.03.2017 10:10
ihsan ihsan

bakanım ne hayvanı bunlar hayvandanda aşağı mahluk sürüngen

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 27.03.2017 09:17
CESUR YÜREK CESUR YÜREK

mahalle baskısını kim yapıyor bunu bu millet iyi biliyor...başörtülü kızlardan ne istiyorsunuz alçaklar...KAŞINIYORLAR...

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır1
cevapla 27.03.2017 09:05
FANİ FANİ

Ağızlarından özgürlük teranesi hiç eksik olmaz ama kendilerinden saymadıkları kitlenin özgürlüğüne de tahammül edemeyen yine onlar,yazıklar olsun sizin özgürlük anlayışınıza,demokrasi anlayışınıza,eşitlik,kardeşlik,birleştiren güç,sevgi,saygı ve ne kadar anlayışınız var ise ona,her anlayışınız sahte,her anlayışınız iki yüzlüce,bu millet yıllardır sizi neden sandığa gömüyor bunu anlayamadığınız için bu davranış ve tutumunuzdan vazgeçmediniz 16 Nisan'da milletin yeni darbesini hisedeceksiniz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır1
cevapla 27.03.2017 08:19
Zorbalik kalksin Zorbalik kalksin

Lütfen kadinlarimizi özgür iradeleriyle bas basa birakalim..! Nedir bu..? Birileri zorla "bas örtüsü" taktiriyor, baska birileride zorla bunu indiriyor..! Ülkemiz kadin olmanin en zor oldugu ülkelerden biri haline geldi..!

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır2
cevapla 27.03.2017 04:17

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.