Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 25.03.2017 00:00
  • Son Güncelleme: 25.03.2017 18:25

AP üyesinden itirafı

nun (AP) Çek üyesi , ve AB arasındaki ilişkilerde gerçekçi bir politika gerektiğini belirterek, 'Sığınmacı kriziyle baş etmek ve Suriye'de DEAŞ'ı yenmek için Türkiye'nin yardımına muhtacız. DEAŞ'ın İngiliz Parlamentosu önündeki korkunç saldırısı, bir kez daha bunu kanıtladı.' dedi.

AP üyesinden Türkiye itirafı

Zdechovsky, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ve AB arasında gerçekçi bir perspektif inşa etmenin, eşit bir ortaklık için esas teşkil ettiğini belirtti.

Türkiye ile ilişkiler en düşük noktasındayken sürekli olarak AB üyeliğinden bahsetmenin ne yararlı ne de gerçekçi olduğunu kaydeden Zdechovsky, müzakereleri tamamen durdurmanın, Türkiye'deki batı yanlısı motivasyonu ortadan kaldıracağını ve AB'yi de etki gücünden mahrum bırakacağını söyledi.

İlişkilerde ihtiyaç duyulan şeyin gerçekçi bir politika olduğunu vurgulayan Zdechovsky, "Sığınmacı kriziyle baş etmek ve Suriye'de DEAŞ'ı yenmek için Türkiye'nin yardımına muhtacız. DEAŞ'ın İngiliz Parlamentosu önündeki korkunç saldırısı, bir kez daha bunu kanıtladı." diye konuştu.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'in "AB'nin Türkiye'ye karşı çifte standartlı olduğu" yönündeki açıklamasında kesinlikle haklı olduğunu belirten Zdechovsky, "Biz nasıl Türk bakanların üye devletlerimizde konuşmalarını yasaklayıp, AB'nin terör örgütleri listesindeki PKK'nın on binlerce kişiyle gösteri yapmasına izin veririz?" ifadesini kullandı.

Zdechovsky, terör örgütü PKK'nın aralık ayında İstanbul'daki saldırısı sonrasında, "Teröristlere artık tolerans gösterilmemeli. PKK ve DEAŞ'ı durdurun ve AP'de yasaklayın." çağrısında bulunmuştu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.