Bugünkü
Takvim

Lazerli hainlik

’den tutuklanan Tuğgeneral Evrim’in 14 Temmuz’da uçağına lazer taktırdığı anlaşıldı. İşte o cihazın darbe gecesi bombalamada kullanıldığı ortaya çıktı

ABONE OL
Lazerli hainlik
15 Temmuz darbe girişiminin merkez üssü adı "Mürdet" olarak değiştirilen Ankara'daki Akıncı Hava Üssü idi. Darbe girişimini yöneten isimlerden biri de Akıncı 4. Anajet Üs Komutanı Tuğgeneral Hakan Evrim'di. İşte o hain, 'den tutuklanarak cezaevine gönderildi. Darbe gecesi rehin alınan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ı teröristbaşı Fetullah Gülen ile görüştürmek isteyen Evrim'in hainliğiyle ilgili çarpıcı bir bilgi daha geldi. darbe girişimi sırasında Diyarbakır'da görev yapan Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı 2 general ve 2 albaya yönelik soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Müstakim Türkyılmaz, hazırladığı iddianamede çarpıcı ayrıntılara yer verdi.

F-16'SINA TAKMIŞ
Söz konusu iddianamede Evrim'in 14 Temmuz'da Diyarbakır 8'inci Ana Jet Üssü'ne gittiği, burada hassas hedeflemeye yarayan ve terörle mücadele için kullanılan lazer pod cihazını F-16 savaş uçağına takarak Ankara'ya döndüğü kaydedildi. Cihazın büyük bir olasılıkla TBMM veya Özel Harekat Daire Başkanlığı'nın vurulması sırasında kullanıldığı bilgisine yer verildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.