Bugünkü
Takvim

Mucize Nine

Beyin kanaması sonucu komaya giren 89 yaşındaki , 140 gün sonra gözlerini açtı. Bir mucizeye imza atıp herkesi şaşırtmayı başardı.

Mucize Nine
Geçirdiği beyin kanaması sonucu bitkisel hayata giren (87), 140 gün sonra uyandı. Bir mucizeyi başardı! Olay Manisa'nın Salihli İlçesi'ndeki Yörük Mahallesi'nde yaşandı. Yaklaşık 4 ay önce fenalaşan Emine Hanım Yakar, yakınları tarafından bilinci kapalı bir şekilde hastaneye kaldırıldı. Beyin kanaması geçirdiği belirlenen Yakar'ın, bitkisel hayata girdiği saptandı. Tedaviye yanıt veren Yakar, 140 gün sonra gözlerini açtı. Komadan çıkan Emine Nine'nin bir süre daha yoğun bakımda tedavi göreceği açıklandı. 140 gün boyunca Emine Nine'yle yakından ilgilenen Salihli Devlet Hastanesi Başhekimi Gökhan Gürsoy, Yakar'ın, ilermiş yaşına rağmen komadan çıkmasının kendilerini çok sevindirdiğini anlattı. Gürsoy, "Kendisi, 140 gün önce bilinci kapalı bir halde hastanemize geldi. Muayenede hastamızın beyninde damar tıkanıklığı ve beyin kanaması tespit edildi. Hastamız tedaviye de olumlu yanıt vererek bitkisel hayattan normale döndü. Tedavi sürecinin olumlu bir şekilde devam etmesi durumunda, hastamızı yaklaşık 2 hafta içerisinde normal servise almayı planlıyoruz" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.