Bugünkü
Takvim

hakkında 10 yıla kadar hapis istemi

'deki konuşmaları nedeniyle hakkında dava açılan 'ın yargılanmasına devam edildi

  • Güncel
  • 23.03.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 23.03.2017 14:45
ABONE OL
Figen Yüksekdağ hakkında 10 yıla kadar hapis istemi

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığınca, hakkında kesinleşen hapis cezası nedeniyle parti üyeliği düşürülen eski Van Milletvekili 'ın, 'deki konuşmaları nedeniyle yargılandığı davada 10 yıla kadar hapis istemiyle cezalandırılması talep edildi.

Terör soruşturması kapsamında Kandıra F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda tutuklu bulunan Yüksekdağ, Mersin 2. Ağır Ceza Mahkemesinde "terör örgütü propagandası yapmak, Türkiye Cumhuriyeti devleti ve hükümetini alenen aşağılamak" suçlamalarıyla yargılandığı duruşmaya, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı.

Mahkeme başkanı, bir önceki duruşmada İstanbul 22. Ağır Ceza Mahkemesinde açılan dava ile bu davanın birleştirilmesi talebinin dosyalarda yapılan incelemenin ardından reddedildiğini bildirdi.

Yüksekdağ da bir önceki duruşmanın çözüm tutanaklarının ilk 2 sayfasının kendisine ulaştırılmadığını belirterek, bu nedenle savunma için ek süre talep etti.

Mütalaasını veren savcı ise Yüksekdağ'ın davaya konu çeşitli programlardaki konuşmalarını anımsatarak, sanığın operasyonlarda etkisiz hale getirilen terör örgütü PKK/KCK mensuplarını sahiplenici ve övücü nitelikte sözleriyle terör örgütü propagandası suçunu işlediğini kaydetti.

Savcı, Yüksekdağ'ın "terör örgütü propagandası yapmak" suçunun birden fazla işlenmesi nedeniyle 8 yıl, "Türkiye Cumhuriyeti devleti ve hükümetini alenen aşağılamak" suçundan da 2 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılmasını talep etti.

Mütalaa hakkındaki savunması sorulan Yüksekdağ da eksik sayfaların kendisine ulaştırılmasının ardından savunma yapacağını söyledi.

Sanık avukatı ise mütalaaya katılmadıklarını vurgulayarak, müvekkili hakkında beraat kararı verilmesini istedi.

Mahkeme heyeti, ek süre talebini kabul ettiği Yüksekdağ'a eksik çözüm tutanaklarının ulaştırılmasına karar verip duruşmayı 20 Nisan'a erteledi.

kalan karakter 1000

semi semi

cok az hapis sonrasi surgun

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 23.03.2017 22:37
FB FB

Nİ YE ON YIL ÖMÜR BOYU ATIN BU VATAN HAİNLERİNİ

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır1
cevapla 23.03.2017 17:05
misafir misafir

5 yıl 10 yıla gerek ömür boyu oldumu o iş bitmiş diyelim şunu birde demir parmaklık arkasında görüntü vermek imkanı yokmu

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır1
cevapla 23.03.2017 15:55
TURGAY TURGAY

NERDE YPG ,GELSİN KURTARSIN SENİ ,OYARIZ YPG Nİ KABAK GİBİ,,

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır1
cevapla 23.03.2017 15:52
fatisultan23 fatisultan23

Hala bu pis pkk lıya ne zaman İDAM kararı verilecek, terörist bunlar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır1
cevapla 23.03.2017 15:38

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.