Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 23.03.2017 00:00
  • Son Güncelleme: 23.03.2017 22:01

Erdoğan'dan dünyaya Suriye mesajı

, katıldığı canlı yayında, Rusya'nın YPG ile yakınlaşmasıyla ilgili soruya cevap verdi.

Erdoğan'dan dünyaya Suriye mesajı

Rus askerlerinin YPG'li teröristlerle birlikte görüntülenmesine ve bazı çevrelerin "Türkiye Suriye'den artık çekilsin" şeklindeki telkinlerine CNN Türk ekranlarında cevap veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Suriye'de henüz işimiz bitmedi" dedi.

Erdoğan konuyla ilgili şöyle konuştu:

Peşinatçı olmayalım. Ama Suriye ile ilgili verilecek bir karar varsa, bunu şu anda Suriye'deki gelişen tablolar üzerinde sürekli değerlendiriyoruz. Şunu söyleyeyim, Rusya'nın ve Amerika'nın YPG terör örgütüne gösterdiği ilgi bizi üzmektedir.

"BURADA AÇIKÇA SÖYLÜYORUM"
Bunu kendilerine söylediğim için burada açıkça söylüyorum. Bu araziler bunlardan temizlenmedikçe bizim Suriye'deki görevimiz bitmez. Neymiş, onları Rejim davet etmiş. Her davete icabet edilmez. Dünya siyasetinde böyle bir şey yok. Değerlendirmenizi yaparsınız, kimi rahatsız ediyor bu, en çok bizi rahatsız ediyor. Niye? Benim 911 kilometre sınırım var Suriye'ye.

"BU İŞİ TÜRKİYE İLE KONUŞACAKSINIZ"
Türkiye-ABD-Rusya, genelkurmay başkanlarımız bir araya geldi. Biz bunun üzerinden konuşuyoruz. Türkiye artık çekilsin! Yok öyle bir şey. Rejim davet etti diye, herkes her yere girmemeli. Kimi rahatsız ediyor bu iş? Türkiye'yi. Bu işi Türkiye ile konuşacaksınız.

Biz bu tehditlerden arınmış değiliz. Tam manasıyla arındığında, oradaki toprak sahipleri de topraklarına geçtiğinde biz de gerekeni yaparız.

kalan karakter 1000

Alp Alp

Türkiyenin bekası için burayı Cerablus gibi güvenlikli bölge haline getirmesi gerekiyor en kısa zamanda burası bizim güvenlik bölgemiz ve bölge halkını huzura kavuşturmalıyız.Bir barış operasyonuyla Türk Kanının gelecekte daha fazla akmasının önünü kesmeliyiz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 24.03.2017 20:56

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.