Bugünkü
Takvim

gazetesinin 'de dağıtımı landı

Başkanı Tajani, lı parlamenter Lenaers'ın talebi üzerine gazetesinin dağıtımını ladı

  • Güncel
  • 23.03.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 23.03.2017 16:34
ABONE OL
Daily Sabah gazetesinin AP'de dağıtımı yasaklandı

İngilizce yayın yan gazetesinin 'nda (AP) dağıtımı durduruldu.

talebi, lı AP üyesi Jeroen Lenaers'dan geldi. AP Başkanı Antonio Tajani de merkezi Belçika'nın başkenti Brüksel olan parlamentoda, "inceleme" neticesinde Daily Sabah'ın dağıtımının yasaklanmasına karar verdi.

AP Basın Birimi Müdürü Marjory van den Broeke, yaptığı açıklamada kararı doğruladı. Yasağın tam olarak gerekçesini bilmediğini söyleyen Broeke, ancak talebin "gazetenin yayın çizgisinden rahatsız olan bazı üyelerden" geldiğini ifade etti.

Turkuvaz Medya Grubu bünyesinde 2014 yılında yayın hayatına başlayan Daily Sabah'ın sadece salı günleri AP'de dağıtımı yapılıyordu.

YASAĞI HOLLANDALI AP ÜYESİ İSTEDİ
Hollandalı Hristiyan Demokrat Lenaers, geçen hafta Tajani'ye bir mektup yazarak gazeteye yasak istemişti. AP üyesinin bu talebi, ülkesinin Türk bakanlara yönelik tavrına ilişkin olarak gazetenin, "AB, demokratik haklara sanki hiç saldırı olmadı gibi davranıyor" başlıklı haberinin ardından gelmişti. AP üyesi, ayrıca gazetenin Hollanda'daki FETÖ yapılanmasına ilişkin haberlerinin de "nefret yaydığını" iddia etmişti.


ERDOĞAN TEPKİ GÖSTERMİŞTİ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yasak talebi üzerine hafta sonu yaptığı açıklamada, "Türkiye'den Daily Sabah'ı Avrupa Parlamentosu'na sokmak istemeyenler var. Bunlar neyi getiriyor biliyor musunuz; karşılığını getiriyor. Onlar burada yerli, milli bir gazetemizi oraya sokmuyorsa, siz de bunun karşılığını göreceksiniz." demişti.

kalan karakter 1000

Dulqarnein Dulqarnein

kalitesiz fasist AB... bize ifade özgürlügü dersi vermesin...

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 23.03.2017 22:01
mojkovic mojkovic

ISTE AVRUPA PARLAMENTOSUNUN BASIN ÖZGÜRLÜGÜ BU HITLERCI FASISTLER TÜRKIYENIN GZETESINE YASAK GETIRIYORLAR BUNLARDA NE BASIN ÖZGÜRLÜGÜ NE INSAN HAKLARI ÖZGÜRLÜGÜ VAR AVRUPANIN HER SÖYLEDIGI YALANDIR .

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 23.03.2017 21:26
Adnan Adnan

Sayın Cumhurbaşkanı çok büyük bir adam.Bu alçak faşistlerin asırlardır oynadıkları çadır tiyatrosunu başlarına yıktı.Gerçek yüzlerini tek tek ortaya çıkardı.bu şerefsizler sadece Müslüman kanı içer,yabancı katliamı yapar ve iliklerine kadar sömürür.Bunlar adi bir vampir.Yüzlerine eşitlik,demokrasi,insan hakları,adalet maskesini takar,maskenin altındanda tüm bu değerleri katleder.Bakın her konuşmalarında bizde olmadığı eleştirisini yaptıkları değerleri tek,tek çiğniyorlar.Ajanlarını tutuklu gazeteci gibi gösterip sizde basın özgür değil diyorlar ve avrupanın merkezinde gazete yasaklıyorlar.Ajanları jon dündar gibi alçak hainleri sirk maymunu gibi gezdirip Türkiyeye küfür ettiriyorlar.Bir maskesi düşende bizdeki medya ve sosyal medyada yalanlarla bunlara köpeklik yapan içimizdeki alman,hollandalı,belçikalı,fransız,ingiliz,amerikalılar. Bu güzel Ülkede yaşayıp en büyük zararı veren bu sözde Türkiye vatandaşı alçak piyonların maskelerinin düşmesi ile iyot gibi açığa çıktılar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet62
hayır0
cevapla 23.03.2017 16:37
ado ado

ya kardeşim bunlar her zaman bu küstahlıklarını gösteriyorlar biz bunları kala almayacağız yolumuza bakacağız çok şeyler başarmak için çalışacağız biliyoruzki bu hainler türk düşmanı ama biz ne yapıyoruz ne yapacagız bizim orta doğuda çok güçlü olmamız lazım yerli üretim yerli tohum bakın insanlarımız kanser iyi eğitim iyibir ekonomi bizi yarınlara taşır

Aynı Görüşte misiniz?
evet11
hayır0
cevapla 23.03.2017 15:27

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.