Bugünkü
Takvim

Bakan Işık'tan İngiliz mevkidaşına taziye telefonu

İngiltere Savunma Bakanı Michael Fallon ile telefonlda görüşen Milli Savunma Bakanı saldırıyı kınadığını belirtti.

  • Güncel
  • 23.03.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 23.03.2017 20:07
ABONE OL
Bakan Işık'tan İngiliz mevkidaşına taziye telefonu

Milli Savunma Bakanı İngiltere Savunma Bakanı Michael Fallon ile telefonla görüştü.

Milli Savunma Bakanlığı'ndan edinilen bilgiye göre telefon konuşmasında Bakan Işık'ın saldırıyı kınadığı belirtildi. Milli Savunma Bakanı Işık'ın konuşması şu şekilde: "Westminster bölgesinde meydana gelen terör saldırılarından dolayı duyduğum üzüntüyü ifade etmek ve zatı alilerine ne içten taziyelerimi iletmek istiyorum. Menfur saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Bu saldırı terörün masum insanları hedef alan hain ve acımaz yönünü bir kez daha teyit etmiştir. Terör dil. Din, ırk ayırt etmeksizin tüm insnlığın ortak düşmanı ve küresel bir tehdittir. Benzer saldırıların hedefi olmuş bir ülke olarak acınızı derinden hissetiğimizi ve paylaştığımızı vurgulamak istiyorum. Bugüne kadar olduğu gibi terörün her türlüsüne karşı Birleşik Krallığa gereken desteği vereceğimizin ve terörle mücadelede birlikte hareket etmeye devam edeceğimizin altını çiziyorum. " İngiltere Savunma Bakanı Michael Fallon'un ise : " Taziyeniz için teşekkür ederim. Siz de benzer saldırılara maruz kaldınız neler hissettiğimizi yakından bilirsiniz. Terörle mücadelede işbirliğimiz sürecek. Türkiye ile paylaştığımız ve inandığımız değerleri bu terör saldırıları ve terör örgütleri asla yenemeyecek." dediği ifade edildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.