Bugünkü
Takvim

CHP, Atatürk'ün kafasına çöp poşeti geçirdi

Tekirdağ'da CHP'li Süleymanpaşa Belediyesi tarafından yaptırılan 3 metrelik Atatürk heykelinin baş kısmına çöp poşeti geçirildi.

  • Güncel
  • 21.03.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 22.03.2017 02:05
ABONE OL
CHP, Atatürk'ün kafasına çöp poşeti geçirdi

Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı, Karacakılavuz Mahallesi'ndeki meydana konulmak üzere Edirne'deki heykeltıraş Müslüm Özcan'a kaidesinde, 'Hakimiyet kayıtsız, şartsız milletindir' yazılı Atatürk heykeli ve başka bir yere konulmak üzere Atatürk büstü yaptırdı.

Heykel ve büst yapımının tamamlanmasının ardından Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı'na ait bir kamyonetin kasasına konularak Edirne'den Tekirdağ'a götürüldü.

BAŞ KISMI ÇÖP POŞETİYLE SARILDI
Fotoğraflarda Atatürk heykelinin baş kısmının çöp poşetiyle sarıldığı görüldü. Atatürk heykelinin başına çöp poşeti sarılarak kamyon kasasında taşınması tepkilere neden oldu.

Başkanı Ekrem Eşkinat, heykelin Edirne'de yaptırıldığını ve sadece belediyeye ait kamyonla taşındığını söyledi.

"BAŞINA BİR ŞEY GELMESİN DİYE AMBALAJLANMIŞ"
Heykeltıraşın Atatürk heykelinin başına poşet sardığını ve tepkilerin ön yargılı bir bakış açısıyla yapıldığını kaydeden CHP'li Ekrem Eşkinat, "Atatürk heykelini Edirne'de yaptırdık. Bizim araçla Edirne'den kamyon kasasında gelirken başına bir şey gelmesin diye ambalajlanmış olay bundan ibaret. Neden öyle bağlandığını heykeltıraşa sormak lazım. Atatürk heykeli Karacakılavuz Mahallesi'nde meydana konuldu. Şu anda Tekirdağ'ın en büyük anıtı. Açıkta gelmez. Atatürk'e poşet geçirenler başka, biz muhafaza edenleriz. Fotoğrafı gördüm, çok ön yargılı bir bakış açısı." dedi.

kalan karakter 1000

fatisultan23 fatisultan23

Göstermelik Atatürkçülük, Ülkesini yok etmeye çalışan chpkk'nın Atatürk damarı tutmuş bak sen, yalan bunların her şeyi yalan asla bu chpkk ya inanmayın Atatürk ve Cumhuriyeti kullanıyorlar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır1
cevapla 22.03.2017 08:49
birsu birsu

sözde atatürk çü, özde batıcı

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 22.03.2017 02:14
ERAY ERAY

Bunların her şeyi sözde. Vatan sevgileri bile sözde. 15 Temmuz'da FETÖcüler devleti ele geçirsin diye az beklemediler. FETÖCÜ Kemal'in destek açıklaması bile ne kadar sonra geldi.

Aynı Görüşte misiniz?
evet13
hayır4
cevapla 21.03.2017 21:52
HMZ HMZ

beyinsizler

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır2
cevapla 21.03.2017 21:26
Beykozlu yşl Beykozlu yşl

yazıklar olsun

Aynı Görüşte misiniz?
evet13
hayır6
cevapla 21.03.2017 20:37

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.