Bugünkü
Takvim

rahatsız

faşist uygulamalara devam etti. TAKVİM yayın yönetmeni ve yazarımız ’a Rotterdam’daki konsolosluk önünde yayın yaptırmadı. Yayın yapılan alanda ise polis tacizi hiç durmadı. Haber Müdürümüz ’in çantası ise organize bir şekilde otel lobisinden çalındı

ABONE OL
Hollanda rahatsız
Hollanda geçtiğimiz hafta tüm özgürlük ve insan haklarını rafa kaldırdı. Ortaçağ zihniyeti ile faşizmi birleştirdi, Rotterdam'da terör estirdi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Sayan Betül Kaya'yı rehin alan hükümeti, Türk diplomatları gözaltına aldı. Türk vatandaşların üzerine köpeklerle saldırdı, gazetecileri darp etti. aHaber'in ezber bozan ve haberin merkezine inen programı Yaz-Boz, tüm bu yaşanan skandalın perde arkasını anlatmak için Hollanda'ya gitti.

HELİKOPTERLE TACİZ ETTİLER
Genel Yayın Yönetmenimiz Ergün Diler ve yazarımız Bekir Hazar'ın sunduğu program da Hollanda'nın faşist uygulamalarından nasibini aldı. Cumartesi akşamı Türkiye saati ile 21.00'de canlı olarak başlayan program için öncelikle Rotterdam'daki Türk Konsolosluğu'nun arka bahçesi ayarlandı. Ancak Hollanda tüm rezaletinin yaşandığı bu alanda güvenlik gerekçesiyle yayına izni vermedi. Ardından bir Türk restoranı yayın için seçildi. Son dakikada gerekli hazırlıklar yapıldı ancak burada da Hollanda polisinin tacizi hiç durmadı. Yayında görünen ana cadde üzerinden sürekli geçen polisler dışında da ekibimizin tepesinde de bir polis helikopteri eksik olmadı. Hollandalılar'ın tacizleri içinde üç saatlik yayın yapılırken esas sürpriz sona saklanmıştı. Gazetemizin Haber Müdürü Mevlüt Yüksel, kameraman arkadaşımız Taha Hazar ile kaldıkları Pulitzer Otel'e 23.45 civarlarında giriş yaptı. Valizini ve çantasını lobide otel görevlilerine bırakan Yüksel, giriş işlemleri için resepsiyona gitti. Birkaç dakika süren işlemlerin ardından ise özel belgelerinin bulunduğu çantası kaybolmuştu. Bunun üzerine otelden kamera kayıtları istendi. Görüntülere göre hırsızdan ziyade gizli servis çalışanına benzeyen bir kişi Yüksel'in giriş yaptığı dakikalarda otele giriyor, 'in sadece özel evrak çantasını alıyor ve otelden çıkıyordu. Hollanda işkencesi ise bununla bitmedi. Ekibimiz polise haber verince ifade vermek üzere karakola çağrıldı. Ancak saatlerce bekletilen ekibimiz, ifade verirken de suçlayıcı sorulara maruz kaldı. Kamera görüntülerinde hırsız açıkça belli oluyordu. Üstelik dışarı çıkıp bindiği aracın plakası da belliydi. Ancak polis hırsızın kim olduğuna dair bu görüntülerin hiçbirini kullanmadan işlem yaptı. Ekibimiz ise tüm geceyi karakolda geçirdi.BÖYLE GİRDİ
Görüntülere göre hırsıza hiç benzemeyen birisi, ekibimizin ardından Pulitzer Otel'e elinde ceketiyle giriş yaptı.BÖYLE ÇIKTI
Gizemli kişi saniyeler içinde Mevlüt Yüksel'in evrak çantasıyla beraber otelden çıkış yaparken görüldü. Hollanda polisi ise bu kişiyi tespit edemedi!BURADA GÜVENDE DEĞİLSİNİZ
Yaz-Boz ekibinin yaşadığı tacizler ve planlı olduğu belli olan hırsızlık olayı sonrası gece, ekibimizin kaldığı otele istihbarat servisi görevlileri de geldi. Görevlilerden bir tanesi Genel Yayın Yönetmenimiz 'e "Burada güvende değilsiniz" diyerek üstü kapalı tehditte bulundu. Hollandalı istihbaratçı "Başka bir otele geçsek güvende olur muyuz? Ya da hangi otelde güvende olabiliriz" sorusuna ise "Burada hiçbir yerde güvenliğinizi garanti edemeyiz" yanıtı verdi. TAKVİM ve Yaz-Boz ekibi ise tehditlere rağmen basın özgürlüğünün olmadığı Hollanda'da görevini yaptı.

kalan karakter 1000

Alp Alp

Yaz-boz ekibi ezberleri bozuyor,ülke menfaatlerini çıkarsız koruyor tabii bunların zoruna gidiyor.Hollanda halkını böyle paranoyak Türk düşmanlığına sürükleyen ırkçı politikacılarda Avrupanın evrensel değerlerini çiğnemiştir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 20.03.2017 16:17
taka41 taka41

bura´si Hollanda...fark etmez hangi AB ülkesibne giderseniz gidin...ayni tehdit ve durumla karsilarsirsiniz....peki bizim ne yapmamaiz gerek...ilk önce bize karsi yapilan her hamleyi olayi...aciklamayi...iyice kalin bir kalemle not almak...arkasindan olaylari iyice anlamak...ve sirasi gelince karsi tarafa faturayi kesmek.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 20.03.2017 11:03
AtillaS AtillaS

Bir Türk gazeteci için Hollanda'nın hiçbir yeri güvenli değilse, o ülkede büyük bir güvenlik zaafiyeti vardır. Güvenli değil diye Türkiye'ye gelecek vatandaşlarına uyarı yapan AB üyesi ülkelere duyurulur. Bizzat Hollanda gizli servis yetkilileri Hollanda'nın güvenli bir ülke olmadığını itiraf etmişlerdir. Hollanda'daki tüm vatandaşlarımızdan bu hırsızın (!) resmini akıllarına yazmalarını ve tanıyan bilen birisi olursa bildirmelerini rica ediyorum.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 20.03.2017 10:36
ihsan ihsan

işte nazi artığı faşist Hollanda katil pislikler siz ilk serebreika katilisiniz hesap verin

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 20.03.2017 09:13
türk türk

İÇİMİZDE Kİ FETOCULARDAN BİRİNE BENZİYOR. MAŞA OLMASIN. FETO dediğin zaman benim aklıma HAÇLI MAŞALARI, sütü kanı bozuklar, şerefsizler, münafıklar, türk düşmanları aklıma geliyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 20.03.2017 09:10

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.