Bugünkü
Takvim

'dan 'ya müjde!

, "Başkentte örnek bir ımız yok. 19 Mayıs Stadı'nı yıkıp yerine 40 bin seyirci kapasiteli stat yapacağız." dedi.

  • Güncel
  • 20.03.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 20.03.2017 14:01
ABONE OL
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ankara'ya müjde!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen Uluslararası Futbol Zirvesi'nde konuştu.

"ÜLKEMİZİN PEKÇOK ŞEHRİNE YENİ STATLAR KAZANDIRDIK"
Gençliğimizde koskoca İstanbul'da eli yüzü düzgün saha sayısı yoktu, bir elin parmaklarından azdı. 2002'den itibaren Türkiye spor altyapısında gerçekten çok ileri ve önemli bir konumda bulunuyor. Cumhuriyet tarihimizde 2002 yılına kadar yapılan toplam spor tesisi sayısı 1575 adet ken biz buna 14 yılda 1924 yeni tesis ilan ettik. Genelleme yapıyorum sadece 12 olan atletizm pistini 52'ye çıkardık. Gençlerimizin futbola olan ilgisinde çok önemli yere sahip olan halı saha sayısını 578'den aldık 1924 mahalle tipi ve 736 standart ilavesi yaptık. Ülkemizde 48 yarı olimpik veya olimpik havuz varken 14 yılda 78 adet yeni havuz ilan ettik. 2002'e kadar olan 272 ın çoğuna stat demek için binbir şahit lazımdı. Çoğu yıkık dökük haldeydi. Biz ülkemizin pekçok şehrine dünyada parmakla gösterilen yeni statlar kazandırdık, kazandırıyoruz.

"ANKARA'DA 19 MAYIS STADYUMU 35-40 BİN KAPASİTELİ OLACAK"
İnşallah 19 Mayıs Stadı'nı yıkıyoruz onun yerine 35-40 bin seyirci kapasiteli yeni bir stadyum yapmaktayız. İhale aşamasında. Onu da süratle bitirip futbolun hizmetine sunacağız. Başkent'te örnek bir stadyumumuz yok. İstanbul güzel bir noktaya geldi. Bir kere olimpiyat yapmış olanlara ikinci kez olimpiyatlar verdiler. Oralarda dönen dolapları gördüm, biliyorum. Olimpiyatlar için altyapıda ciddi mesafeler katettik. İstanbul'un yanında Erzurum, Antalya, Trabzon, Mersin pekçok şehrimiz uluslararası müsabakalar için daima hazır durumdalar.

kalan karakter 1000

MISAFIR MISAFIR

Reklam filmi MILYONLARCA EVET cok güzel olmus emegi gecenlerin ellerine saglik SAYIN CUMHURBASKANIM BIZ MILYONLARCA insan sizi cok cok seviyoruz YÜCE RABBIMIN BIZE VERDIGI EN GÜZEL LÜTFUSUNUZ BIRDE CANIM GÜZEL TÜRKIYEMI SÜKÜRLER OLSUN RABBIME ALLAHIM SIZE UZUN UZUN ÖMÜRLER VERSIN

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 20.03.2017 23:00

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.