Bugünkü
Takvim

Şimdi ne ya'bacak'!

Şimdi ne ya'bacak'!
Diyarbakır'da yaşayan 'un bacağı 2014'te pencereye sıkıştı. Hastaneye kaldırılan minik kızın bacağı alçıya alındı. Ancak bir süre sonra Ecrin'in bacağında eğrilik olduğu saptandı. Tedavi için kızını sık sık doktora götüren anne Fatma Kabamaklı, en sonunda tedaviyi yapan Doktor U.E.'yu şikayet etmek için soluğu savcılıkta aldı. Yenişehir Kaymakamı Mehmet Öze, soruşturmanın ön incelemesini yapmak için Tapu Müdürü Ayhan Bayhan'ı atadı. Kızının bacağının eğriliği için Tapu Müdürlüğü'nde ifade vermek zorunda kaldı. Bayhan'ın bilirkişi olarak atadığı Doktor Mustafa Karahan, küçük çocuğun ayağında oluşan eğirilikte hatalı bir tıbbi uygulama yapıldığının düşünülmediğini açıkladı. Ve soruşturma açılmadı. Anne Kabamaklı, durumu bir kez de İdare Mahkemesi'ne taşıdı. Konuyla ilgili düğmeye basan mahkeme, Adli Tıp Kurumu'ndan rapor alınmasını, doktor hakkında da soruşturma açılmasını kararlaştırdı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.