Bugünkü
Takvim

Dışişleri'nden Almanya'ya sert tepki

Dışişleri Bakanlığı, Almanya'nın Frankfurt kentinde terör örgütü PKK yandaşlarının miting yapmasına izin verilmesini "samimiyetsiz bir yaklaşım" ve "çifte standart" olarak niteleyerek kınadı.

  • Güncel
  • 18.03.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 18.03.2017 23:41
ABONE OL
Dışişleri'nden Almanya'ya sert tepki

Dışişleri Bakanlığı, Almanya'nın Frankfurt kentinde terör örgütü PKK yandaşlarının miting yapmasına ilişkin, "Terör örgütünün ülkemizde yapılacak referandumla ilgili sloganların da atıldığı gösterisine izin verilirken, Türkiye'nin milletvekillerinin Türk toplumuyla buluşmalarına her türlü zorluğun çıkartılması, çifte standartın en vahim örneğini oluşturmaktadır." değerlendirmesinde bulundu.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, bugün Frankfurt'ta PKK terör örgütünün sembollerinin ve terörist başının resimlerinin kullanılarak gösteri yapılmasına Alman makamlarının izin vermiş olmasının ibret verici bir hadise olduğu vurgulandı.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
"Almanya'nın terörist ilan ettiği bir örgütün faaliyetine göz yumması ve yasakladığını duyurduğu sembollerle bayraklara ses çıkarmaması, terörle mücadele açısından son derece düşündürücüdür. Öte yandan, terör örgütünün ülkemizde yapılacak referandumla ilgili sloganların da atıldığı gösterisine izin verilirken, Türkiye'nin milletvekillerinin Türk toplumuyla buluşmalarına her türlü zorluğun çıkartılması, çifte standardın en vahim örneğini oluşturmaktadır. Bu samimiyetsiz yaklaşımı kınıyoruz. Tepkimiz Almanya'nın Ankara Büyükelçisine de iletilmiştir."

kalan karakter 1000

mehmet mehmet

bu haçlı AB sinin ve siyonist ABD nin İNCİRLİKTE ne işi var kapatalım incirliği bu pisliklere

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 19.03.2017 08:32
Mehmet kalın Mehmet kalın

Türk hükümeti bu Almanya'yı birleşmiş milletler mi yada NATO mı şikayet edecek bir an önce ne gerekiyorsa yapmalı pkk yı Avrupa ülkeleri Terör Örgütü listesine aldılar şu Almanya'nın yaptığına bak..!

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 19.03.2017 01:05
Osman Osman

Ey Almanya sizin kaç yüzünüz var pkk yı Terör Örgütü olarak tanıyordunuz ama ne hikmetse Terör Örgütü pkk cadde ve sokaklarda rahatça Terör Örgütü PROPAGANDASI yapsın türk bakanlarına ve siyasetçilere türlü türlü bahaneler uyduran Almanya terör örgütü PKK ya rahatça miting yapmasına izin veriyor ....!!!! Buna iki yüzlülük denir..!!

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 19.03.2017 00:39
Osman Osman

Ey Almanya sizin kaç yüzünüz var pkk yı Terör Örgütü olarak tanıyordunuz ama ne hikmetse Terör Örgütü pkk cadde ve sokaklarda rahatça Terör Örgütü PROPAGANDASI yapsın türk bakanlarına ve siyasetçilere türlü türlü bahaneler uyduran Almanya terör örgütü PKK ya rahatça miting yapmasına izin veriyor ....!!!! Buna iki yüzlülük denir..!

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 19.03.2017 00:39

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.