Bugünkü
Takvim

larına özel büro

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, yaklaşık 50 ın sorularının, / tarafından sızdırılıp sızdırılmadığını ve başka usulsüzlükler yapılıp yapılmadığını araştırıyor.

  • Güncel
  • 17.03.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 17.03.2017 19:48
ABONE OL
Sınav soruşturmalarına özel büro

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığında başta KPSS olmak üzere üniversiteye giriş, kamu kurumlarına yerleşme ve görevde yükselmeye ilişkin birçok ın sorularının / mensuplarınca önceden sızdırıldığı ve sınavlara ilişkin usulsüzlük yapıldığı iddialarının soruşturulması için özel büro kuruldu.

Ankara Cumhuriyet Savcısı Yüksel Kocaman'ın göreve gelmesinin ardından bazı başsavcıvekilleri ve cumhuriyet savcılarının görevlerinin yeniden düzenlendiği Ankara Adliyesinde, Başsavcı Kocaman'ın talimatıyla oluşturulan "Sınav Suçları Bürosunda" 4 cumhuriyet savcısı görev yapacak. Cumhuriyet Savcısı Ender Coşkun, büronun koordinatörlüğünü üstlenecek.

Büro, geçen yıllarda düzenlenen KPSS, LYS, Polis Koleji, Polis Akademisi ve Adalet Bakanlığı Yazı İşleri Müdürlüğü Sınavı'nın da arasında olduğu birçok sınava ilişkin soruşturmaları yürütecek.

Büronun koordinatörü olan Savcı Coşkun, halen Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçları Soruşturma Bürosunda görev yapıyor ve FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimine ilişkin bazı soruşturmaları yürütüyor.

BAŞSAVCILIĞIN MERCEK ALTINA ALDIĞI SINAVLAR
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, geçen yıllarda düzenlenen yaklaşık 50 sınavın sorularının, FETÖ/PDY tarafından sızdırılıp sızdırılmadığını ve başka usulsüzlükler yapılıp yapılmadığını araştırıyor.

Başsavcılığın soruşturduğu sınavlar arasında "2010-KPSS Eğitim Bilimleri Sınavı, 2010-KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür Sınavı, 2012-KPSS, 2014-LYS, 2005-2013 dönemindeki komiser yardımcılığı sınavları, 2009 Polis Koleji Sınavı, 2012 Polis Akademisi Sınavı, 2011 Adalet Bakanlığı Yazı İşleri Müdürlüğü Sınavı, 2012 Astsubaylık Sınavı, 2010 SHÇEK Müfettiş Yardımcılığı Sınavı, 2014 Adalet Bakanlığı İdari Yargı Hakim Adaylığı Sınavı" bulunuyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.