Bugünkü
Takvim

İğneli tazminat

Ensesinde iğne unutuldu, kazandığı tazminatı faiziyle geri ödedi!

ABONE OL
İğneli tazminat
Belediye işçisi (42), 2007 yılında şiddetli baş ağrısı şikayetiyle İzmir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gitti. Yapılan muayenede genç adamın omurilik bölgesindeki damarlardan birinin tıkalı olduğu saptanınca ameliyata alındı. Taburcu edilen Salih Aktaş, yaklaşık bir hafta sonra duş aldığı sırada ameliyat dikişlerinin açıldığını fark etti. Müdahaleye rağmen acıları dinmeyen Aktaş'ın çektirdiği röntgen filmlerinde, ensesinde iki iğne ucunun unutulduğu anlaşıldı. Talihsiz adam, operasyonu gerçekleştiren 4 doktordan şikayetçi oldu. Mahkeme doktorlar F.D.Ö., K.U., T.G. ve Ü.K. hakkında ceza davası açılmasına yer olmadığına karar verdi.

HAKLIYKEN MAĞDUR OLDU
İzmir İl Sağlık Müdürlüğü de o tarihte verdiği kararında, Aktaş'ın, operasyonların ardından iğne uçlarının tespit edilip çıkartılmak istenmesi yönündeki talebe kendisinin uymadığını açıkladı. Salih Aktaş, hukuk mücadelesini sürdürdü. Bu kez 4 doktor aleyhine 103 bin TL'lik tazminat davası açtı. İzmir 3'üncü Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülen dava sonucunda Salih Aktaş'a 8 bin TL tazminat ödendi. Ancak itirazı değerlendiren Yargıtay, kararı bozdu. Yeniden yapılan yargılama sonunda Salih Aktaş'ın tazminatı geri ödemesine karar verildi. Parayı ödeyemeyen işçinin maaşına haciz konuldu. Borcun miktarı, 26 bin TL'ye kadar çıktı. Aktaş parayı ödeyebilmek için çalıştığı belediyeden çıkışını istedi. Çıkış işlemi yapılırken, Salih Aktaş'a 45 bin TL tazminat verildi. Borçlarını ödeyen evli ve 1 çocuk babası talihsiz adam işsiz kaldı. Aktaş iğnelerin hala ensesinde olduğunu söyledi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.