Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 16.03.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 16.03.2017 10:55
ABONE OL

'da inanç özgürlüğe bir engel daha!

Belçika Hükümeti, Türkiye'den ülkeye gidecek 12 imama vize vermeme kararı aldı. Yabancılar Dava Konseyi, yurt dışında yaşayan imamlara vize verilmemesinin, inanç özgürlüğü ihlali olmadığına hükmetti.

Avrupa'da inanç özgürlüğe bir engel daha!

Yabancılar Dava Konseyi, yurt dışında yaşayan imamlara vize verilmemesinin, inanç özgürlüğü ihlali olmadığına hükmetti.

VİZE VERMEYİ REDDETTİLER
BBC Türkçe'nin haberine göre konsey, Türk imamların vize talebinin reddedilmesinin, temel eşitlik hakkını ihlal etmediğini de vurguladı. Göç ve mültecilerden sorumlu Devlet Bakanı Theo Francken, bu yıl içinde Türkiye'den Belçika'ya gelmek isteyen 12 imama vize vermeyi reddetti.

Francken, Belçika'da hükümet tarafından tanınmayan camiler için getirilen ya da getirilmek istenen imamlara, ülkede yerleşmelerini sağlayacak uzun vadeli vize verilmesine karşı olduğunu açıkladı. Belçikalı bakan, buna gerekçe olarak da birçok caminin kontrol edilememesini gösteriyor.

YABANCILAR DAVA KONSEYİ: İNANÇ ÖZGÜRLÜĞÜ İHLALİ YOK
Belçika'nın vize vermeyi reddettiği 12 imamdan 10'u, yabancılarla ilgili hukuki sorunları ele alan Yabancılar Dava Konseyi'ne başvurdu. Yasal yollara başvuran imamlar, Belçika hükümetinin "dini inancı yaşama hakkını ihlal ettiğini" savundu.

Ancak bu başvuru üzerine bir araya gelen Konsey, inanç özgürlüğü ihlali iddiasının doğru olmadığını belirterek, imamların zaten yurtdışında oldukları için Belçika yasaları kapsamına girmediklerine işaret etti. Bakan Theo Francken, bu kararın oldukça önemli olduğunu belirterek, "Biz, tanınmamış, denetimsiz cami imamlarına vize verirken ayrım yapabilmeliyiz" dedi. Francken, statüsü tanınmayan camiler konusundaki katı uygulamalarının hukuki olarak da destek bulduğunu söyledi.

kalan karakter 1000

ado ado

YA TÜRKİYEDEKİ KİLİSELERİ RESTORA EDECEYİNİZE KAPATIN GİTSİN BU YUMUŞAK YÜZLÜLÜYÜMÜZ BİZİ ÇOK KÖTÜ DURUMLARA SOKTU

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 16.03.2017 15:46
Uhud Uhud

Sizde türkiyedeki kiliseleri güvenlik nedeniyle kapatin .

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 16.03.2017 14:17
Tezcan Tezcan

Demokrasi nin , insanhaklari nin, laikliyin, özgürlüyün mimarlari , kendi çikardiklari ve her kulvarda dile getirdikleri den uzak ve aksine , asla öyle olmadiklari ni açik ve net gösteriyorlar !

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 16.03.2017 14:15
taka41 taka41

sizde belcikadan gelecek olan dini ziyaretleri engelleyin....

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 16.03.2017 13:03

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.