Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 16.03.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 16.03.2017 15:26
ABONE OL

’in kızına gözaltısı!

Birçok dosyası kapsamında yargılanan İstanbul eski İstihbarat Şube Müdürü ’in kızı kullancısı olduğu gerekçesiyle gözaltına alındı.

Ali Fuat Yılmazer’in kızına FETÖ gözaltısı!

Fetullahçı Terör Örgütü'ne yönelik açılan birden fazla davada sanık olarak yargılanan İstanbul eski İstihbarat Şube Müdürü 'in kızı Fatma Yılmazer gözaltına alındı.

'nün kriptolu haberleşme uygulaması kullanıcısı olduğu belirlenen ve KHK ile kapatılan bazı derneklerle irtibatı tespit edilen Fatma Yılmazer'in örgütün avukat yapılanmasına yönelik İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında Sakarya'da yakalandığı, İstanbul'a getirildiği öğrenildi. ByLock kullanıcısı birden fazla kişiyle irtibatı da belirlenen Fatma Yılmazer, İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde sorguya alınacak.

'da hesap arttırıcı hareketleri belirlenen Fatma Yılmazer, Silivri Cezaevi'nde bulunan babası Ali Fuat Yılmazer'in avukatlığını yapıyordu.

ALİ FUAT YILMAZER'IN DİĞER KIZI DA FETÖ'DEN GÖZALTINDA
FETÖ sanığı eski polis müdürü Ali Fuat Yılmazer'in avukat olan büyük kızının Sakarya'da gözaltına alınması ardından Hukuk Fakültesi öğrencisi olan küçük kızı da ByLock kullanıcısı olduğu gerekçesiyle Ankara'da gözaltına alındı.

Birçok FETÖ soruşturmasından sanık olarak yargılana İstanbul İstihbarat eski Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer bir gün içinde ikinci şoku yaşadı. Yılmazer'in avukat olan büyük kızı Fatma Yılmazer sabah saatlerinde ByLock kullanıcısı olduğu gerekçesiyle gözaltına alınmıştı. Yılmazer'in küçük kızı Fitnat Yılmazer de FETÖ'nün kriptolu uygulaması ByLock kullanıcısı çıktı. Hukuk Fakültesi öğrencisi Yılmazer, Ankara'da gözaltına alındı.

KHK kararıyla FETÖ ile iltisaklı olduğu gerekçesiyle kapatılan derneklerle irtibatı tespit edilen Fitnat Yılmazer'in İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne getirileceği öğrenildi.