Bugünkü
Takvim

ABD'den Türkiye'ye kritik ziyaret

30 Mart'ta Türkiye'ye ziyarette bulanacak...

  • Güncel
  • 16.03.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 16.03.2017 22:49
ABONE OL
ABD'den Türkiye'ye kritik ziyaret

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 'ın 30 Mart'ta Türkiye'ye geleceğini söyledi.

Çavuşoğlu, Habertürk'te katıldığı programda gündemi değerlendirdi. ABD'den Türkiye'ye yakın zamanda üst düzey bir ziyaretin yapılıp yapılmayacağı yönündeki soru üzerine Çavuşoğlu, ABD Dışişleri Bakanı Tillerson'un 30 Mart'ta Türkiye'ye gelmek istediğini belirtti.

Kendisinin de Ankara'da ve uygun olacağını mevkidaşına ilettiğini dile getiren Çavuşoğlu, "Kendisini misafir etmek istediğimizi de söyledim. Sayın Cumhurbaşkanımıza da ilettik. Sayın Cumhurbaşkanımız da bir aksilik çıkmazsa kabul edecek. Aynı şekilde de Sayın Başbakan'a söyledik. 30 Mart'ta bir aksilik çıkmazsa Tillerson Türkiye'ye gelecek." dedi.

Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ABD Başkanı Donald Trump'ın yüz yüze görüşmelerinin olağanüstü bir gelişme olmazsa referandum sonrasında olacağını söyledi.

kalan karakter 1000

emin emin

Alp etiketli kisi sen ne ictin cok merak etiim? inan benimle milyarlaca insan ayni soruyu soruyor

Aynı Görüşte misiniz?
evet25
hayır0
cevapla 17.03.2017 01:30
Alp Alp

Dikkat !! Bu bakanında ayağını kaydırmasınlar eski yönetim yeni yönetimin alacağı kararları engelliyor gibi; bu durumda Sayın Başkan Trump bütün eski yöneticileri değiştirip kendisinin görüşlerindeki Cumhuriyetçileri getirmeli.Amerikayı o kurucu zamandaki eski saygınlığında görmek istiyoruz.Kim ne derse dersin Amerika dünya demokrasisine rol model olarak çok hizmet etmiştir.Dünyada demokrasi haber ,bilgi v.b yeniliklerde öncü olan Amerikayı tekrar saygın günlerindeki gibi görmek istiyoruz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır156
cevapla 16.03.2017 20:36

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.