Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 15.03.2017 00:00
  • Son Güncelleme: 15.03.2017 14:19

saldırısı davası o davayla birleşti

saldırısı davası, milyonluk gasp davasıyla birleşti. 2 milyonluk gaspın arkasından 'lılar çıktı.

Reina saldırısı davası o davayla birleşti

Yaklaşık 1 yıl önce İstanbul Yenibosna'da gerçekleştirilen, 2 milyon dolar gibi bir paranın gasp edildiği dava, saldırısı davası ile birleşti. Davaların birleştirilmesinin gerekçesi, kaçırılan 2 milyon dolar paranın yla ilişkili 'lı militanlara verildiği tespit edildi.

ATV haber muhabiri Emrullah Erdinç, A Haber ekranlarında olayı şu şekilde anlattı:

Yenibosna'daki gasp olayının ardından ortaya çıkan görüntülerde, parayı kaçıran kişilerin olay yerinde bıraktığı cep telefonunda, Reina saldırganının kullandığı mesajlaşma programını üzerinden yazıştıkları ortaya çıktı. Polis o program üzerinden mesaj atarak Reina saldırganın Zeytinburnu'nda kaldığı evin yakınındaki vakfa ulaştı. Orada yakalanan şahısın GBT'si kontrol edildiğinde akrabalarının DEAŞ saflarında olduğu belirlendi. Sonuç olarak araştırma tamamlandığında, gasp edilen paranın DEAŞ'ın parası olduğu ortaya çıktı. O paranında DEAŞ'lı militanlara verildiği ve Türkiye üzerinden ailelerine gönderilmesi için paranın İstanbul'a geldiği ortaya çıkıyor.

Sabah.com.tr

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.