Bugünkü
Takvim

Erdoğan: Faşizm Avrupa'da kol geziyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan Afyonkarahisar'da vatandaşlara seslendi. Konuşmasında başta Hollanda olmak üzere Avrupa'nın faşist tutumuna da değinen Erdoğan, "Bundan sonra artık ne AB'nin ne de herhangi bir Avrupa ülkesinin kimseye demokrasi, özgürlük, adalet, hukuk dersi verme hakkı kalmamıştır. Faşizmin ruhu Avrupa sokaklarında kol geziyor" dedi.

  • Güncel
  • 15.03.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 15.03.2017 17:10
ABONE OL
Erdoğan: Faşizm Avrupa'da kol geziyor

Cumhurbaşkanı , Afyonkarahisar Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen toplu açılış töreninde konuştu.

Hollanda'nın bugün sandık başına gittiğini ifade eden Erdoğan, "Atların, itlerin sahiplerinin ne yapılacağı ortaya çıkacak. Bunların, medenilikle alakası yok . Bunların, modern dünyayla alakası yok. Bunlar, Bosna Hersek'te Srebrenitsa katliamında 8 bini aşkın Bosnalı Müslümanı katledenlerdir."

'BU TÜR İNSANLARLA KARDEŞ ŞEHİR OLMAMIZ MÜMKÜN DEĞİL"
İstanbul ile Rotterdam'ın "kardeş şehir" olduğunu hatırlatan Erdoğan, şöyle konuştu:

"Rotterdam Belediye Başkanı, İstanbul'la da kardeş şehirlermiş. Dün akşam Başbakanımıza söyledim, 'Hemen İstanbul Belediye Başkanımıza söyleyelim, tek taraflı olarak bunlarla o kardeşlik akdini bozsun. Zira bizim bu tür insanlarla kardeş şehir olmamız mümkün değil."

"AVRUPA 'HAYIR' SEFERBERLİĞİNE ÇIKTI"
Erdoğan, halk oylaması öncesi bazı Avrupa ülkelerinde yaşanan gelişmelere ilişkin, şunları kaydetti:

"16 Nisan halk oylaması için adeta tüm Avrupa 'hayır' seferberliğine çıktı. Gazeteleri Türkçe 'hayır' manşetleriyle çıkıyor, 'Diktatör Erdoğan'a hayır.' Bunun benim şahsımla alakası yok ki. Türkiye'de bu bir sistem oylaması, bir sistemin değişikliği. Tayyip'le, Erdoğan'la ne alakası var?"

"KENDİLERİNDEN OLMAYANA DÜŞMAN KESİLİYORLAR"
Avrupa'nın kendisinden olmayan her şeyden korktuğunu vurgulayan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Avrupa, kendi korkularının içinde boğulmaya doğru gidiyor. Türk korkusu aldı başını gidiyor, İslam korkusu aldı başını gidiyor. Hiçbir şeyleri kalmadığı için hayata tutunabilmek uğruna, kendilerine sığınan mültecilerden bile korkuyorlar, kendilerinden olmayan her şeyden korkuyorlar, kendilerinden olmayan her şeye düşman kesiliyorlar."

"AB'NİN DE İÇİNİ BOŞALTTILAR"
Avrupa'nın Türkiye'ye yönelik tutumunu eleştiren Erdoğan, şöyle devam etti:

"Ülkemize karşı olan tutumlarıyla AB'nin de içini boşalttılar. İşte İngiltere, AB'den ayrılıyor mu? Brexit denilen olayla yaptı referandumunu ve ayrılma kararını verdi. Bundan sonra artık ne AB'nin ne de herhangi bir Avrupa ülkesinin kimseye demokrasi, özgürlük, adalet, hukuk dersi verme hakkı kalmamıştır. Faşizmin ruhu Avrupa sokaklarında kol geziyor."

"DÜŞMANLARININ DEĞİRMENİNE SU TAŞIYORLAR"
Siyasi partilerin halk oylamasına yönelik çalışmalarına değinen Erdoğan, şunları kaydetti:

"Hadi Avrupalıları anladık da bizim anamuhalefet partisine ne oluyor? Anayasa değişikliğiyle uzaktan yakından ilgisi olmayan hususları sanki öyleymiş gibi anlatıyorlar. Bu şekilde milletimizin kafasını bulandırarak, Türkiye düşmanlarının değirmenine su taşıyorlar. Halbuki 16 Nisan'da milletimizin oylayacağı anayasa değişikliği, topu topu 18 madde. Ana muhalefetin başındaki zat, açıp bu 18 maddeyi okuma zahmetine dahi katlanmamış."

kalan karakter 1000

Türkiyem Türkiyem

Cumhurbaşkanımız Bosnayı iyi hatırtlattı. Ciğeri beş para etmez bunların

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır2
cevapla 15.03.2017 21:03
hercai hercai

Erdogan hakli, ama avrupalilar ise ''goremediklerinden'' Erdogan'i Diktator ilan ediyor! Medya medya medya=Rotschild ve Ingiltere! Gercek ise Erdogan'in en demokrat, paylasici, yardimci, vefali olmasidir. Avrupali da bunu anlamaz, anlayamaz!

Aynı Görüşte misiniz?
evet24
hayır3
cevapla 15.03.2017 19:29

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.