Bugünkü
Takvim

Erdoğan çağrı yaptı 500 bin istihdam açığı kapandı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı , Cumhurbaşkanı 'ın istihdam seferberliği kapsamında 500 bin kişinin işe başladığını duyurdu.

  • Güncel
  • 15.03.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 15.03.2017 13:31
ABONE OL
Erdoğan'ın çağrısı karşılık buldu! Tam 500 bin kişi...

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı , Cumhurbaşkanı 'ın başlattığı istihdam seferberliğinde son durumu anlattı.

500 BİN İSTİHDAM AÇIĞI KAPANDI!
Müezzinoğlu, "7 Şubat'ta Cumhurbaşkanımızın başlattığı seferberlikle büyük bir ivme yakaladık. Geçen yıldan kalan 500 bin istihdam açığı kapandı. İşbaşı eğitimde de hedef 500 bine çıktı ve 2.5 ayda 80 bini geçtik" dedi.

İŞ ARAYANA TÜM İMKÂNLARI SUNUN
Bakan Müezzinoğlu, il müdürlerinden işverenlerle daha çok iletişime geçmelerini isterken, "Evlere de eşlerinizle çat kapı gidin. Önceden haber vermeyin ki onlar da paniklemesin, hazırlık yapmasın, görüşmeler doğal ortamda geçsin. 'İş arıyorum' diyenlere tüm imkânları sunun. Kapalı odalarda değil arazide çalışın. İhtiyaç sahiplerinin sorunlarına anında çözüm üretin. Hem ev hem de sanayi, ticaret odaları, esnaf ziyaretlerini kurumsal hale getirin. Bu dönemin en önemli başlığı işsizliği düşürmek" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.