Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 15.03.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 15.03.2017 10:53
ABONE OL

Avukatlardan Feyzioğlu'na sert tepki

CHP-FETÖ-PKK'nın yürüttüğü 'hayır' kampanyasına destek veren hatta yurt dışında bile propaganda yapan Türkiye Barolar Birliği Başkanı 'na avukatlar tepki gösterdi: Bizleri temsil etmeyen Feyzioğlu, siyaset yapacaksa o koltuğu ve cübbesini bırakarak yapsın

Avukatlardan Feyzioğlu'na sert tepki

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ardından, Avrupa'da 'hayır' kampanyası yürüten Türkiye Barolar Birliği Başkanı 'na meslektaşlarından sert tepki geldi. İstanbul Barosu'na kayıtlı Avukat Hüsnü Tuna, "Türkiye'yi il il dolaşması yetmezmiş gibi Avrupa'nın değişik ülkelerinde 'hayır' kampanyası yürüten Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu beni ve benim gibi binlerce avukatı temsil edemez. Ben bir avukat olarak Türkiye'nin menfaatine olan anayasa değişikliğine 16 Nisan'da 'evet' denilmesi gerektiğini düşünüyorum. Türkiye Barolar Birliği bir vesayet odağıdır. Türkiye Barolar Birliği ve benzeri kuruluşların vesayet kuruluşu olmaktan çıkartılması gerekiyor" dedi.

HEPSİNİ TBB'NİN BÜTÇESİYLE YAPIYOR
TBB Başkanı Feyzioğlu'na bir tepki de Avukat Zafer Çoktan'dan geldi. Çoktan, "Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu'nun, Türkiye'nin birçok noktasına giderek 'Hayır' kampanyasını sürdürmesi, bizim gibi düşünen avukatları kesinlikle temsil etmiyor. Bir avukat olarak Sayın Feyzioğlu'nun kurumsal olarak bir çalışma yapmasını tasvip etmiyorum. Kendi şahsi fikrini beyan etmesinde bir sıkıntı yok fakat kurumsal bağlamda bir fikir beyanı ve bu yönde bir kampanyanın içinde fiilen yer alması ve bu kampanyayı da Türkiye Barolar Birliği'nin bütçesiyle, aracıyla yapıyor ise bunu kabul edemiyoruz" sözleriyle Feyzioğlu'na tepki gösterdi.

SİYASET YAPACAKSA O KOLTUĞU BIRAKSIN
Avukat Cüneyt Toramanise, "Türkiye Barolar Birliği'nin avukatlar arasında herhangi bir anket yaptığını duymadım. Binlerce avukatın referandumda ne yönde oy kullanacağını Feyzioğlu da dahil hiç kimse bilmiyor. Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, bir avukat olarak benim adıma da 'hayır' kampanyasını yürütüyor, fakat beni hiç bir zaman temsil edebilecek bir isim değildir. Benim verdiğim aidatları Feyzioğlu Türkiye'nin aleyhine kullanıyor. Metin Feyzioğlu, eğer siyaset yapacaksa o koltuğu ve cübbesini bıraksın. Feyzioğlu, CHP'nin başına geçmeye hazırlık yapıyorsa Türkiye Barolar Birliği'nin imkanlarını kullanmasın" diye konuştu.

'HAYIR' KAMPANYASI YÜRÜTMEK FEYZİOĞLU'NUN GÖREVİ DEĞİL
"Feyzioğlu, muhalefet parti başkanı gibi siyaset yapıyor" diyen Avukat Zafer Orus, "Avukatların sorunlarıyla ilgilenmeyi bırakıp yurt içinde ve yurt dışında 'hayır' kampanyası yapan Feyzioğlu açıkça suç işliyor. Siyasi bir çalışma yürütmek Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'nun görevi değildir" dedi.

METİN FEYZİOĞLU SUÇ İŞLİYOR
"TBB Başkanı Metin Feyzioğlu'nun hem yurt içi ve hem de yurt dışında 'hayır' kampanyasında yer alması 'evet' diyecek olan binlerce avukatın tepkisine neden oluyor" diyen Konya Barosu'na kayıtlı avukatlardan Özkan Öztürk, "Barolar Birliği sıfatını kullanarak başkanlık koltuğunda oturan Feyzioğlu'nun 'hayır' kampanyası yürütmesi hem etik değil ve hem de hukuki değildir. TBB'nin resmi internet sitesinden açık açık 'hayır' reklamı yapılıyor ve bir hukukçu meslek kuruluşu açık açık yasaları ve hukuku ihlal ediyor. Feyzioğlu'nun icraatı açıkça bir suçtur ve bu suça yönelik yetkili makamların gerekeni yapması gerekir" şeklinde konuştu. (Yeni Akit)

kalan karakter 1000

dr dr

bu adam tam tr dusmani ulkesini sikayet etmek yada bulundugu yeri cikar icin kullanan birisi baro baskani dedigin tarafsiz olur bu ise chp emrin de birisi

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır0
cevapla 15.03.2017 17:11
Esat Esat

Referandum'da Allahın İzniyle EVET çıkarsa Başı ezilecek ilk isimlerden Biride Feyzioğludur Aydın Doğandır Hukuk Çerçevesinde Alıcaksın Elinden türk vatandaşlığını Sınır dışı Ediceksin BU ve Bunlardan Nekadar varsa Her birini.Bunlar 100 Yıldır ayağımızda pranga bizim.

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır1
cevapla 15.03.2017 17:08
Mahmud Mahmud

17 Nisan şafağında bu faşist dallama da babası gibi yol olup gidecek geçmişlerine.Arkasındaki destekçisi Baro avukatlarıda tespit edilip hareketleri takip edilmelidir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 15.03.2017 16:58
Osmanlı Osmanlı

ne bekliyorsunuz? adamlar bağımsız ama tarafsız değil.. CB'ye tarafsızılık dayatanlar hukukçuların tarafsız olması gerektiğini kabul ederler mi hiç! hele hele kemalist zihniyetse! olması gereken bunların meslekten atılmasıdır! bizim ülkede en büyük eksiklik ülkenin çıkarlarını ayaklar altına alanlara yaptırım olmaması! bir adamın makamı, işi ne olursa olsun ülke menfaatlerini ve itibarını ayaklar altına alıyorsa iş yapamaz duruma getirilmelidir. bu şerefsizlerin yüzünden belaları en çok millet çekmekte! ama memleketin nimetlerini bu hainler tüketmekte!

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır5
cevapla 15.03.2017 14:54
Adnan Adnan

Kardeşim çok iyi yazmışsın lakin bunlara Kemalist demişsin bunların Kemalistlikle uzaktan yakından alakaları yok tek yaptıkları gittikleri ne olduğu belli olmayan yolda Atamızı kullanmak.Bunlar Atamızın sırtındaki asalaklar. Atamız bu gün manevi olarak yaşıyor birde maddi olarak yaşasa ilk yapacağı bu sabah akşam her çıkarlarında Atamızı kullanan Atatürkçü geçinenlere gereğini yaparak sırtından atmak olurdu Gerçek Kemalistler Muhasır medeniyet için devasa projeleri Türkiyeye kazandıranlar,İstikbal göklerde diyerek kendi uçağını,kendi helikopterini yapan ve Türk Hava yollarımızı Avrupanın birinci,dünyanın ise ilk onuncu sınıfına sokanlar,ihracatı 150 milyar dolara çıkaranlar yani mevcut bu Ak Parti Hükümeti.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 15.03.2017 17:27
a.y a.y

köpeksiz köy bulup değneksiz dolaşmasın bu ne olduğu belli olmayanlar. gereken ne ise yapılsın siyaseti avukat cübbesi ile değil siyasi partide yapsın, avukatların parası ile değil kendi parası ile yapsın. şiddetle kınıyorum. bu şahsı

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır6
cevapla 15.03.2017 14:01

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.