Bugünkü
Takvim

6 aylık 10 yılda bitti

ABONE OL
6 aylık evlilik 10 yılda bitti
İzmir'de 2007 yılında dünyaevine giren bir çift, evlendiklerine bin bir pişman oldu. 63 yaşındaki A.A. ile 53 yaşındaki M.A. 10 yıl önce hayatlarını birleştirdi. Ancak mutlulukları fazla uzun sürmedi. Şiddetli geçimsizlik yüzünden araları açılan ikili, lerinin 6'ncı ayında ayrılmaya karar verdi. 3 yıllık dava sürecinin ardından taraflar boşandı. Mahkeme, A.A'yı 11 bin TL tazminat ödemeye mahkum etti. Bu parayı bir süre ödeyen A.A., nafakanın iptali için mahkemeye gitti. Dava sonucu nafaka bedeli indirildi. Ancak bu kez de M.A. nafaka parasını az buldu. Rakamın arttırılması istedi. Davalar uzadıkça uzadı. Aradan tam 10 yıl geçti. Bir türlü anlaşamayan ikili, 25 Ocak'ta arabulucu Yüksel Okyay Evren'den yardım istedi. Arabulucu Evren, iki tarafı da ikna etti. Yapılan görüşmeler sonrasında 10 yıllık husumetin sona erdiğini belirten Evren, "Davalarını geri çektiler. İki taraf da son derece mutlu şekilde ayrıldı. Hatta hayır duasında bulundu" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.