Bugünkü
Takvim

Ukrayna ile pasaportlar resmen kalktı

Türkiye ve Ukrayna kimlikle seyahat anlaşmasını imzaladı. Ankara'da Ukraynalı mevkidaşıyla ortak basın toplantısı düzenledi.

  • Güncel
  • 14.03.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 14.03.2017 16:48
ABONE OL
Başbakan duyurdu! Pasaportlar kaldırıldı

Türkiye ve Ukrayna'nın kimlikle seyahat anlaşmasını imzaladığını duyuran Başbakan Yıldırım, düzenlediği ortak basın toplantısında iki ülke arasında vize muhafiyeti anlaşması imzalandığını ve ülke vatandaşlarının artık sadece kimlikle seyahet edeceklerini dile getirdi.

"Bakanlarımızın karşılıklı görüşmeleri devam edecek.Kırım Tatarlarının sorunlarının giderilmesi için Ukrayna hükümetiyle yakın çalışmaya devam edeceğiz. 15 Temmuz Darbe girişiminde Ukrayna Türkiye'ye açıkca desteğini ortaya koymuştur. Yarın bir iş formu gerçekleştirilecek. Bizim bugünlerde bir halk oylamamız var. Yarın Anadolu'da iki ilimize ziyaretim var. Dolayısıyla bu programa katılamayacağım. Sayın Başbakan'a yardımcım Mehmet Şimşek eşlik edecek.Bugün gerek ikili gerek NATO ile olan işbirliğimizin geliştiğini bir kez daha teyid ettik. Ukrayna ile turist durumumuz iyiye gidiyor.Yeni vize rejimi ile geliş gidişler artacaktır. Bilim ve eğitim alanında karşılıklı ilişkileri geliştirecek bir anlaşma imzaladık." ifadelerini kullandı.

GROYSMAN:TİCARETİ KARŞILIKLI ARTIRACAĞIZ

Ukrayna Başbakanı Groysman ise şöyle konuştu:

"Bu ziyaret, Türkiye-Ukrayna ilişkilerinin başlangıcının 25'inci yılında gerçekleşiyor. Bu ziyarette yaptığımız anlaşmalar, vatandaşlarımızın karşılıklı seyahatlerine kolaylaştırmaya yöneliktir. Bölgesel havaalanlarından karşılıklı uçuşlar olacak. Serbest ticaret anlaşması, ticareti karşılıklı artıracak"

kalan karakter 1000

Alp Alp

Dış politika böyle dostluklarla çıkarsız fakat halkın milletin geleceği ilgili vizyon sahibi olmakla olur.Türkiye Ukrayna ile uçak, uzay her konuda teknolojik işbirliğinde bulunsun Türkiyede ortak uçak üretimi mesela.Fakat proje olunca bunu denetimini yapan bir kurul oluşturulsun bu kurul bürokratik ve diğer engelleri ortadan kaldırsın güzel projeler var fakat somutlaştırılsın yani şu tarihte ortak uçak üretime geçecek gibi çünkü Türkiyede ve Türkiye dışında Türkiyenin gelişmesini istemeyen yapılar var.Bu yapılar aynen devam ediyor bu yapılar Türkiyenin uçak fabrikasını kapattı aynı zamanda devrim arabasının seri üretimini engelledi.Bu projelerin sorumluluğu işbilen zeki insanlara verilsin .Türkiyede böyle insan çok

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 14.03.2017 17:01

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.