Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 14.03.2017 00:00
  • Son Güncelleme: 14.03.2017 11:59

Times'tan Avrupa ülkelerine: İkiyüzlüsünüz

İngiliz basınının önde gelen gazetelerinden başyazısında 'nın ikiyüzlülüğünü ele aldı. Avrupa ülkelerinin kendi değerlerine ihanet ettiğini belirten gazete "Kim olursa olsun barışçıl gösteri hakkı, anayasal bir haktır" ifadesini kullandı.

Times'tan Avrupa ülkelerine: İkiyüzlüsünüz

Türkiye ve arasında yaşanan kriz, İngiliz basınının manşetlerinden inmiyor. Konuyu başyazısına taşyıyan gazetesi, " yanlısı konuşmacıları susturmak Batı değerlerine ihanettir" başlığını kullandı.

Gazete, Türk bakanların mitinglerini yasaklayan Avrupa ülkelerinin ifade özgürlüğü konusunda savunduklarını iddia ettikleri değerleri terk ettiğini yazdı.

Avrupa kentlerinde Türkiye yanlısı mitinglerin iptal edilmesinin doğru olmadığını belirten The Times, şu ifadeleri kullandı:

BARIŞÇIL GÖSTERİ HAKKI ANAYASAL BİR HAKTIR
"Böyle yaparak savunduklarını iddia ettikleri değerleri terk etmiş oluyorlar.

Batılı devletler temel bir hak olan ifade özgürlüğüne sadık kalmak istiyorlarsa, tutarlı olmaları gerekir. Putin yanlısı, Putin karşıtı; Kim Jong-un karşıtı, Kim Jong-un yanlısı, kim olursa olsun barışçıl gösteri hakkı anayasal bir haktır.

Hollanda'daki Mark Rutte hükümeti Türk bakanları sınır dışı ederek tehlikeli bir yola girdi. Bu hamle Avrupa Birliği'nin Türkiye'ye yönelik reform çağrılarının etkisini azalttı. Türkiye'nin önemli bir üyesi olduğu NATO içindeki gerilimleri artırırken, Türk kökenli göçmenlerin entegrasyonu konusunu daha da karmaşık hale getirdi.

kalan karakter 1000

Estir Estir

Deveye sormuslar , neden senin boynun egri, deve demiski nerem düjz ki demis. Deve misali , ulan iblis kere iblis , sen sanki sütten çikmis bembeyaz kedi , diyeri pislikten . Ulan sende iblis o bürüde .

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 14.03.2017 17:53
Beykozlu yşl Beykozlu yşl

hepiniz aynısınız nalınada vuruyorsunuz mıhınada vuruyorsunuz artık yemeyiz Türkün Türkten başka dostu yoktur

Aynı Görüşte misiniz?
evet14
hayır2
cevapla 14.03.2017 14:28
adige adige

bizde olsa sözde aydınlarımız bu nasıl muamele polisin tavrını avrupaya şikayet etmek için sıraya girerlerdi hadi bakalım türk vatandaşlarımızın hakkını savunun avrupayı avrupaya şikayet edinde görelim.

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır2
cevapla 14.03.2017 14:24
koylu koylu

hey turkiye avrupanin cokusu cok yakindi ama sizler onlari birdaha kenetlenmeye mejmur tutunuz biraz sabretseydiniz cokusunu gorecektiniz ama simdi zor sakin ha iltica kozunu oynama sozunu bile etme tek soylenecek soz avrupaya misafirlerimizi kopeklerinizle atlarinizla kovalatmak icin kapilari acmiyacagiz sizlerin ic yuzunu roterdamda almanyada gorduk bunu soyliye bilirsin sayin cumhur baskanim israyil cumhur baskanina soylediyin o soz gibi sizler cocuk oldurmesini iyi bilirsiniz sozu

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır3
cevapla 14.03.2017 14:20
OSMANLI OSMANLI

Bagimsizlik icin...Tek devlet icin..Tek Bayrak icin...Islam birligi icin.. EVET..EVET..EVET..!

Aynı Görüşte misiniz?
evet11
hayır3
cevapla 14.03.2017 13:27

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.