Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 14.03.2017 00:00
  • Son Güncelleme: 14.03.2017 15:31

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Savaşta bile sağlık ekiplerine ateş açılmaz. Ha, Hollandalı gibi olursa açar, onu da söyleyeyim. Çünkü biz Hollanda'yı ve Hollandalıları Srebrenitsa katliamından tanırız." dedi.

Erdoğan: Biz Hollanda'yı Srebrenitsa'dan tanıyoruz

, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen Tıp Bayramı programında konuştu.

Savaşta bile sağlık ekiplerine ateş açılmadığına işaret eden Erdoğan, şöyle konuştu:

"Ha, Hollandalı gibi olursa açar, onu da söyleyeyim. Çünkü biz Hollanda'yı ve Hollandalıları Srebrenitsa katliamından tanırız. Onların cibilliyetinin, karakterinin ne kadar bozuk olduğunu 8 bin Boşnağı orada nasıl katlettiklerinden tanırız. Bunları iyi biliriz. Kimse bize medeniyet, medenilik dersi vermesin, bu milletin alnı aktır ama onların alnı kapkaradır." dedi.

Erdoğan, "Türkiye'nin büyümesi birileri için nasıl umut olmuşsa, emin olun bazı çevrelerin de kabusu oldu, Hollanda, Almanya gibi." diye konuştu.

'Aklını zimmetlemiş birinin ne ahlakı kalır ne de namusu'

Erdoğan, FETÖ mensuplarıyla ilgili, "Vatanını 1 dolara satacak kadar alçalan birinde namus, onur, haysiyet kalır mı? Allah aşkına, kendi silah arkadaşlarını dahi kalleşçe, alçakça katleden bir caniden artık ne bekleyebilirsiniz? Tabii ki hiçbir şey. Hainin ne insanlığı olur ne de arkadaşlığı. Aklını hoca kılıklı şarlatana zimmetlemiş birinin ne ahlakı kalır ne de namusu." dedi.

'HER ŞEYİ KIRIP DÖKMEYE BAŞLADILAR'
Erdoğan, "Eski Türkiye'ye alışanlar, bugünkü Türkiye'nin duruşunu kabullenemedikleri için aynen züccaciye dükkanına girmiş fil gibi kendi değerlerini, insan haklarını, uluslararası hukuku çiğnemeye, her şeyi kırıp dökmeye başladılar." diye konuştu.

"SAYGISIZLIK ULUSLARARASI HUKUKA YAPILMIŞTIR"
Avrupa ülkelerine, meydanı faşistlere, yabancı düşmanlarına bırakmamaları gerektiğini, çok ciddi zararlar göreceklerini defaatle söylediklerini vurgulayan Erdoğan, şunları kaydetti:

"Son bir haftadır yaşadıklarımız maalesef endişelerimizin haklılığını ortaya çıkarmıştır. İşte cumartesi gecesi Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımıza sergilenen saygısızlık, sadece Türkiye'ye, Türk milletine, bu milletin bir ferdine değil, uluslararası hukuka ve diplomasiye yapılmıştır."

"KARARLI DURUŞ" ÇAĞRISI
Dünyaya, Avrupa'da yaşanan gelişmelere karşı kararlı duruş çağrısında bulunan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Artık Avrupa Birliği, kendisiyle işbirliği yapmak isteyenler için hukukun, insan haklarının, özgürlüklerin sembolü olmaktan da çıkmıştır. Avrupa, haydut devletlerin insafına terk edilemeyecek kadar önemli bir kıtadır. Bunun için tüm dünyayı, Avrupa'daki endişe verici gelişmeler karşısında daha duyarlı olmaya, kararlı bir duruş sergilemeye davet ediyorum."

"TÜM İTİBARLARINI YİTİRMİŞLERDİR"
Hollanda'nın, devletler arası ilişkileri düzenleyen tüm teamülleri ayaklar altına aldığını bildiren Erdoğan, şöyle konuştu:

"Devletler arası münasebetleri düzenleyen tüm teamüller, Viyana Sözleşmesi, Avrupa Birliği kriterleri, Hollanda yönetimi tarafından ayaklar altına alınmıştır. Avrupa'nın savunduğunu iddia ettiği demokrasi, ifade özgürlüğü, toplanma hürriyeti, kadına ve insana saygı gibi değerlerin milyarlarca insanın gözünde artık hükmü kalmamıştır. Hollanda'nın bu haydutluğuna sahip çıkan ülkeler de tüm itibarlarını yitirmişlerdir. Çıkmış Almanya'nın Şansölyesi, 'Ben Hollanda'nın yanındayım' diyor. Senin ondan zaten farkının olmadığını biliyoruz."

"TÜRK HALKI OYUNLARINI BAŞLARINA GEÇİRECEKTİR"
Türk halkının, halk oylamasında en güzel cevabı vereceğini ifade eden Erdoğan, "Ne kadar çırpınırlarsa çırpınsınlar, milletimizin basireti onların oyunlarını başlarına geçirecektir. Türkiye'deki halk oylaması konusunda açıkça taraf olan, kampanya yürüten ülkelere hak ettikleri dersi milletimiz 16 Nisan'da sandık başında en güzel şekilde verecektir." dedi.

"O TUZAĞA DÜŞMEYİN"
Hollanda'da seçim yapılacağını hatırlatan Erdoğan, şunları kaydetti:

"Yarın orada seçim varmış, işte bir tane ırkçı başa güreşiyormuş, bir tane de şu andaki yönetimde bulunan parti, ikisi yarışıyormuş. Ben de buradan Hollanda'ya, Almanya'ya sesleniyorum. Türkiye'ye düşmanlık güdenlere; oralardaki tüm yabancılara, Müslüman kardeşlerime, Türklere diyorum ki, 'Gelin oylarınızı verirken sakın ha bu ikiliye oy vermeyin.' Açık net söylüyorum. Her ne kadar buradan hayır kampanyası için oralara gidenler varsa da o tuzağa düşmeyin. Bu çok başka bir şey. Türkiye'ye, Türk milletine, Türkiye'nin bakanına orada bu şekilde hareket edenler, bizim konsolosluğumuz bizim toprağımızdır uluslararası hukukta. Oraya o ülke müdahale edemez. O zaman Türkiye'deki büyükelçiliklerine de, konsolosluklarına da bizler mütekabiliyetle giriş çıkışı yasaklamış vaziyetteyiz."

"BU FAŞİZM TÜM YABANCILARI OLUMSUZ ETKİLEMEKTEDİR"
Başta dönem başkanlığını yürüttüğümüz İslam İşbirliği Teşkilatı olmak üzere tüm platformları kullanarak yabancı düşmanlığı, ırkçılık ve İslam karşıtlığı ile mücadeleyi daha da yoğunlaştıracaklarına dikkati çeken Erdoğan, "Çünkü bu mesele artık sadece Türkiye'nin meselesi değildir. Artık kirli yüzünü gösteren bu faşizm, Avrupa'da yaşayan tüm Müslümanları, tüm yabancıları olumsuz etkilemektedir." dedi.

kalan karakter 1000

Mehmet TUNÇ Mehmet TUNÇ

Devletimizin yanındayız.Hakkımızı sonuna kadar savunun ama keşke hollanda gerçeğini 2000'li yıllarda görseydik.Katliamda rol oynayan askerlerine ceza yerine ödül verdiler.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 14.03.2017 18:44
Ramba Samba Ramba Samba

Aslanim Reis !!! Alcak Hollanda AB isi, CICI Ablasi Dört ayaklari üzerinde Sürüne sürüne Ankara Bestepeye gelecekler ve EKMEK dilenecekler. Sakin olaki bunlara Yüz verme 1128 Astarini isterler. Bunlarin Demokrtasi Argumanlarina / insanhaklari beyannamelerine/ Özgürlük Sloganlarina itibar etme, cünkü kendileri itibar etmiyorlar

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 14.03.2017 18:01
emekli dr emekli dr

geçen yıl 14 martta sn.Müezzinoğlu emekli doktornmaaşlarında iyileştirme yapılacağını söylemişti.1 yıl oldu!kaç tane 14 mart beklemek gerecek?

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır437
cevapla 14.03.2017 13:47

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.