Bugünkü
Takvim

Çavuşoğlu: Avrupa 2. Dünya Savaşı öncesine geçiyor

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Avrupa'nın içine düştüğü durum çok samimi söylüyorum bizi endişeye sürüklüyor çünkü Avrupa yavaş yavaş uçuruma doğru gidiyor. Avrupa, 2. Dünya Savaşı öncesine geçiyor." dedi.

  • Güncel
  • 14.03.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 14.03.2017 15:05
ABONE OL
Çavuşoğlu: Avrupa 2. Dünya Savaşı öncesine geçiyor

Dışişleri Bakanı , "Hasta Avrupa'nın durumunu da çok iyi anladık. Neden onlar bir Dışişleri Bakanı'nın ziyaretini iptal ediyor. Geçen sene de gittim ben, şimdi ne oldu, neden şimdi? Avrupa'nın içine düştüğü durum çok samimi söylüyorum bizi endişeye sürüklüyor çünkü Avrupa yavaş yavaş uçuruma doğru gidiyor. Avrupa, 2. Dünya Savaşı öncesine geçiyor. En üzüntü verici olanı da merkez partilerinde 5, 6, 7 yıldır bu kaymayı görüyoruz. Nereye doğru? Irkçı partilere doğru kayıyorlar." dedi.

"Benimle telefonla görüşmelerde 'gerçekten benimsemiyoruz, gerçekten utanıyoruz' diyen siyasetçiler (Avrupalı siyasetçiler), daha sonra Hollanda'ya destek atıyorlar." ifadelerini kullanan Çavuşoğlu, şunları kaydetti:

"Neden biliyor musunuz? Korku. Ne korkusu biliyor musunuz? Türkiye'den çekindiklerini, kıskandıklarını biliyoruz da Avrupa Birliği dağılıyor, kendi aralarında ne kadar safları sıkı tutarız da Avrupa Birliği dağılmaz diye korkuyorlar. Onlara bir sözüm var; korkunun ecele faydası yok."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.