Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 06.03.2017 00:00
  • Son Güncelleme: 06.03.2017 01:52

O de ...

2002’de Gülen’e terör örgütü kurmaktan dava açan dönemin DGM Başsavcısı ’e kurulan ının arkasından -Hürriyet işbirliği çıktı

O kaset de kumpas...
Terör örgütü kurduğu iddiasıyla Fetullah Gülen hakkında 2000'de dava açan dönemin Ankara DGM Başsavcısı 'in, 'nün kurduğu la görevden alındığı FETÖ çatı iddianamesindeki tanık ifadeleriyle belgelendi. Yüksel'in gayri ahlaki anlarının olduğu kasedin FETÖ firarisi, Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Eski Başkanı tarafından gazete yöneticilerine getirildiği tanık ifadelerinde yer aldı. FETÖ çatı iddianamesinde yer alan tanık ifadeleri, Gülen'in davasına bakan Nuh Mete Yüksel'in FETÖ kumpasıyla görevden alındığını açıkça gösteriyor. FETÖ soruşturmasında hakkında yakalama kararı bulunan Tokak'ın, 22 Haziran 2002'de Akit gazetesine giderek Akit Medya Grubu İcra Kurulu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu ile görüşme yaptığı, bu görüşmede Tokak'ın savcı Yüksel'in, Fetullah Gülen ile çok uğraştığını, Gülen hakkında yeni bir dava açmaya kalktığını, Yüksel'in kendilerinde olan seks ini yayınlayarak şantaj yapılmasını istediği iddianamede belirtildi. Ancak iddianamaye göre Akit kasetle ilgili haber yayımlamama kararı aldı. Bunun üzerine FETÖ Hürriyet'in kapısını çaldı.HÜRRİYET MANŞETE TAŞIDI
Yüksel, 21 Ekim 2002'de 'nde görülen duruşmada Fetullah dosyanın tekemmül ettiğini belirterek, esas hakkındaki mütalaasını hazırlamak üzere dava dosyasının kendisine tevdi edilmesini istedi. Bir gün sonra yani 22 Ekim 2002'de kaset habari Hürriyet gazetesinde sürmanşetten yayımlandı. HSYK, aynı gün Nuh Mete Yüksel'i görevden aldı. 4 yıl sonra da Gülen'a açılan dava FETÖ'cü hakimler tarafından düşürüldü.

KENAN KIRAN

kalan karakter 1000

NAZİF NAZİF

HAYRET NİYESE HİÇ ŞAŞIRMADIM,, İDAM GELSİN LÜTFEN ALLAH,,,IM

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 06.03.2017 15:25
ld ld

artık aydın doğan ve ajan işbirlikçisi alaman rtağın defterı dürülmeli vatana ihanetten butun mal varlıklarına el koyulmalıdır .

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 06.03.2017 13:55
FatihSultan23 FatihSultan23

Bu fetö teröristiyle aydın doğan itinin birbiriyle şey yapan kaseti varmı yani çiki çiki baba kasetleri yakında fetöcük ile aydıncık birbirini şey ederken kaset çıkaracaklar çünkü bu iki pkk lı terörist yakında pek anlaşamayacaklar sonları birbirinin canını yerken kaset çıkaracak, İnşallah yerler birbirlerinini.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır1
cevapla 06.03.2017 13:49

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.