;

’ı bitirecek hamle

’da, terör örgütü ’a karşı büyük öncesi asker takviyesi yapıldı. Şehir savaşlarında uzman bölgeye sevk edildi

DEAŞ’ı bitirecek hamle
Türk askerinin her adımda mayınlar, patlayıcılar, intihar bombacıları, bomba yüklü araçlara karşı şehir savaşı verdiği 'da, terör örgütü 'a karşı büyük öncesi asker takviye edildi. Şehir savaşlarında uzman bölgeye sevk edildi. Halen kış şartları, sisli hava koşulları ve çamurlu alanlarda mücadelenin zorluğu nedeniyle ağır ilerlendiğini belirten kaynaklar, bölgede sivillerin bulunması nedeniyle de sürecin daha hassas yürütülmesi gerektiğine işaret ettiler. Terör örgütü DEAŞ özellikle kentteki sivil nüfusu canlı bir kalkan olarak kullanıyor. DEAŞ geçtiğimiz günlerde ise kentten kaçmaya çalışan 30 sivili öldürmüştü. Bölge kaynakların "çok yakında" dediği büyük operasyon öncesi hazırlıklar neredeyse tamamlandı. Türk Silahlı Kuvvetleri, terörist örgüte karşı yeni planlamalarla harekete geçmeye hazırlanıyor. Şehir savaşlarında uzman eğitimli unsurlar bölgeye sevk edildi. Son görevlendirmelerle birlikte bölgedeki askeri varlığın da kısmi oranda arttığı öğrenildi. Edinilen bilgiye göre, ABD ile de görüşmeler sürüyor. El Bab'da beklenen ABD desteğinin ise hava harekâtları kapsamında olacağı ifade ediliyor.

SABAH
  • 11 Ocak 2017, Çarşamba 01:20

kalan karakter 1000

memett memett

Türkiye acilen yerli silah üretimini artırmalı yeni bir kaç ile daha fabrika daha kurulmalı ,yerli tank .zpt.toma.kirpi gibi üretimler 10 kat 20 kat artırılmalı hertürlü mermi roketatar havan gibi üretimlerde şuankinin misline çıkartılmalı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 11.01.2017 15:03
murat murat

Suriye ,Irak Sinirimizi komle teroristlerden arindirmamiz sart eger rahat uyumak istiyorsak Türkiyenin huzuru icin

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır0
cevapla 11.01.2017 09:45
Ahmet Ahmet

Askerlerimizi,Allah,her zaman zaferlerle donatsın ve terör örgütlerinin kökünü kurutsun İnşallah.

Aynı Görüşte misiniz?
evet12
hayır0
cevapla 11.01.2017 08:33
alihan alihan

yahu biz burayı kime temizliyoruz!!!?

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır7
cevapla 11.01.2017 03:49
Türk Mücahid Türk Mücahid

Kendimize! Güvenliğimiz ; halepten, elbabtan, musuldan başlar !!!

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır0
cevapla 11.01.2017 09:47

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.