Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 11.01.2017 11:20
  • Son Güncelleme: 11.01.2017 12:26

CHP'li Berberoğlu için müebbet istemi

MİT'e ait yardım tırlarının durdurulmasına ilişkin davada mütalaasını açıklayan savcı, CHP Milletvekili 'nun "Gizli bilgileri siyasal veya askeri casusluk maksadıyla açıklamak" suçundan müebbet hapis cezasına çarptırılmasını istedi. Ayrıca hakkında da 7,5 yıldan 15'er yıla kadar hapis cezası talep etti.

CHP'li Berberoğlu için müebbet istemi

MİT'e ait yardım tırlarının durdurulmasına ilişkin davada esas hakkındaki mütalaasını açıklayan Cumhuriyet Savcısı Mehmet Yeşilkaya, CHP Milletvekili 'nun "devletin güvenliği veya iç veya dış siyasal yararları bakımından niteliği itibarıyla gizli kalması gereken bilgileri siyasal veya askeri casusluk maksadıyla açıklamak" suçundan müebbet hapis cezasına çarptırılmasını istedi.

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, sanıklar Enis Berberoğlu, ile tarafların avukatları katıldı.

Duruşmada esas hakkındaki mütalaasını sunan Cumhuriyet Savcısı Mehmet Yeşilkaya, sanıklar , Erdem Gül ve Enis Berberoğlu hakkında "örgüt içindeki hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte, örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek" suçundan 7,5 yıldan 15'er yıla kadar hapis cezası talep etti.

Mütalaada Enis Berberoğlu'nun ayrıca "devletin güvenliği veya iç veya dış siyasal yararları bakımından niteliği itibarıyla gizli kalması gereken bilgileri siyasal veya askeri casusluk maksadıyla açıklamak" suçundan müebbet hapis cezasına çarptırılması istendi.

kalan karakter 1000

M.Masen Özcelik. M.Masen Özcelik.

Bu Hainleride kacirmayin,ve cezalarida sinirli olmasin,bunlarin bir daha Günes yüzü görmemesi gerek.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 12.01.2017 11:06
raptor raptor

can dündar'ın yurtdışı yasağını kaldıran ve kaçmasına zemin hazırlayan hakime ne ceza verilecek?

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır0
cevapla 11.01.2017 22:09
Cesur DUYARLI Cesur DUYARLI

Yanlış hatırlamıyorsam geçen gün kılıçdaroğlu yeni anayasa paketine evet diyecekleri vatana ihanetle itham etmişti..İrancılar, terörist cenazesinde ağlayan vekilleri, casuslar..bunlar chp nin nasıl bir parti olduğu konusunda yeterce fikir vermiyormu size?

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır0
cevapla 11.01.2017 16:29
mehmet mehmet

yamyam barbar AB bunları vermez çünkü bu hainler onların köpekleri, sahibi köpeklerini verir mi? vermez o zaman bu köpekler acil yasa çıkarılıp bu güzelim ülkeye 3 ay içinde dönmeyen vatandaşlıktan çıkarılsın. hayvanla uğraşacak vakti yok bu milletin.

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır0
cevapla 11.01.2017 16:20
ihpus2922 ihpus2922

Kılıçtaroğlu'nun dava arkadaşları ya fetöcü yada Pkk'lı.Utanmadan Atatürk'ü ağızlarına alıyorlar.Bu kadar kirli,tutarsız,mesnetsiz ve karaktersiz bir siyaset anlayışı olamaz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet17
hayır0
cevapla 11.01.2017 13:45

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.