Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 28.12.2016 20:11
  • Son Güncelleme: 28.12.2016 20:11

"'da Çanakkale ruhu sergileniyor"

bölgesinde yaralanan Uzman Çavuş Temel, "Bölgede i ilişkiler çok güzel. Ekmeğimizi, yemeğimizi paylaşıyor, birbirimize destek oluyoruz. Bir nevi Çanakkale ruhundan hiçbir farkı yok." dedi.

El Bab'da Çanakkale ruhu sergileniyor

Suriye'nin kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik yürütülen Fırat Kalkanı Harekatı'na katılan ve bölgesinde geçen hafta havan topu saldırısında yaralanan Uzman Çavuş Ali Temel, bölgedeki Türk Silahlı Kuvvetleri personeli arasındaki ilişkilerin "Çanakkale ruhu"ndan farkı olmadığını belirtti.

Akil Tepesi'nde yaralandıktan sonra antep Şehit Kamil Devlet Hastanesi'nde 5 gün tedavi gören ve memleketi Manisa'ya getirilen Uzman Çavuş Temel, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Hafsa Sultan Hastanesi Plastik Cerrahi Bölümünde takip ediliyor.

Temel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaklaşık 1 aydır Fırat Kalkanı Harekatı'na katıldığını belirterek, harekat ile bölgedeki yaşamın yeniden eskisine dönmeye başladığı gözlemini aktardı.

Bölge halkının harekat ile rahata kavuştuğunu fark ettiklerini, bunun da yaptıkları işe bağlılıklarını artırdığını ifade eden Temel, "Oradaki sivil halka, mazlumlara umut olmak bizi daha çok sevindirdi. İnsanlar, çocuklar bizi gördüklerinde koşarak bize geliyorlar. Halk bizi bağrına basıyor. İnşallah oradaki terör olayları da son bulur, Türk i her zaman olduğu gibi bunun da sonunu getirir inşallah." diye konuştu.

"BİRBİRİMİZİ KOL KANAT OLDUK"
Geçen hafta salı gecesi Akil Tepesi hastane bölgesine çıktıklarını, çarşamba akşam saatlerinde atılan havan topundan etrafa saçılan şarapnel parçasının isabet etmesi sonucu yaralandığını anlatan Temel, şöyle konuştu:

"Mevzilerde herkes işinin başındaydı. Nereden geldiğini kestiremedik. Patlama olduktan sonra birbirimize kol kanat olduk, herkes birbirine yardımcı oldu ve durumu kötü olanlarla ilgilenilmeye başlandı hemen. Olayın yaşanmasının ardından kısa sürede hemen destek ve tahliye geldi bize. Benim durumum iyiydi, can havliyle diğer arkadaşlarımın durumu kötü olduğu için onlara yardımcı olmak için cebelleştim. Daha sonra beni de bindirdiler arabaya. Önce Çobanlı'ya ardından da Gaziantep Şehit Kamil Devlet Hastanesine sevk edildik.

Bölgede askeri ilişkiler çok güzel. Üst rütbeden alt rütbeye kadar herkes birbirine karşı büyük bir saygı, sevgi, abi-kardeş ilişkisinde. Ekmeğimizi, yemeğimizi paylaşıyor, birbirimize destek oluyoruz. Bir nevi Çanakkale ruhundan hiçbir farkı yok."

Hastane başhekimi Prof. Dr. Emin Kurt, yaralı Uzman Çavuş ile beraberindeki annesi Atike ile babası Mehmet Temel'e geçmiş olsun dileklerini iletti.

Kurt, Temel'in sağlık durumunun gayet iyi olduğunu, birkaç günlük tedavinin ardından taburcu edileceğini kaydetti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.