;

'ya eleman temin eden terörist yakalandı

, bölücü terör örgütü 'ya eleman temin etmek için görevlendirilen isimli teröristin yakalandığını bildirdi.

PKKya eleman temin eden terörist yakalandı
Türk Silahlı Kuvvetleri (), Hakkari Yüksekova'da bölücü terör örgütüne eleman temin etmek üzere görevlendirilen ve çok sayıda genci kandırarak bölücü terör örgütüne katılımını sağlayan isimli teröristin yakalandığını açıkladı.

TSK, 1 Aralık 2016 tarihinde Hakkari'nin Yüksekova kırsalında icra edilen operasyonda bölücü terör örgütü (BTÖ) mensubu Serhenk Aybar'ın bölgedeki vatandaşların yaptığı ihbar sonucunda İlçe Jandarma Komutanlığının icra ettiği baskın tarzı operasyonla Yüksekova Esendere Yılmaz köyü Soğanlı mezrasında Nami Sevinç'in evinde ele geçirildiğini açıkladı.Söz konusu şahsın Diyarbakır'da uzun süre BTÖ'ye eleman temin etmek üzere görevlendirilmiş ve çok sayıda genci kandırarak BTÖ'ye katılımını sağlamış etkili bir terörist olduğu kaydedildi. Serhenk Aybar isimli teröristin Yüksekova'ya gelerek gençlerin BTÖ'ye katılımı için çalışmalar yaptığının öğrenildiği belirtilerek, katılım yapmak istemeyen gençleri zorla, tehditle katılıma zorladığı ve bu durumdan rahatsız olan bölge halkının ihbarıyla yakalandığı ifade edildi. Bu teröristle beraber Yüksekova'da toplam 66, Hakkari'de toplam 541 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.
Etiketler: , ,
  • 01 Aralık 2016, Perşembe 12:41

kalan karakter 1000

ihsan ihsan

idam yokmu idam gözünü seveyim idamın tam bu haine göre

Aynı Görüşte misiniz?
evet11
hayır0
cevapla 01.12.2016 14:25
yşlmvi yşlmvi

ibreti alem için hakkari meydanında o haini hemen asmalzzzzzzzz

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır0
cevapla 01.12.2016 13:37

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.